Tamamen Yeni 2013 Ford Mondeo Gün Işığına Çıktı

Tamamen Yeni 2013 Ford Mondeo Gün Işığına Çıktı

PAYLAŞ

Tamamen Yeni 2013 Ford Mondeo Gün Işığına ÇıktıFord, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmeyi planladığı 2013 Mondeo sedan modeline ait ilk fotoğrafları gün ışığına çıkardı.

Bu hafta Detroit’te gerçekleşen 2012 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan yeni Fusion Sedan ile aynı platform üzerine inşa edilen 2013 Ford Mondeo, ağır başlı bir duruş sergileyen arka faysa, LED dönüş sinyalleri ve revize edilen farlar ile Amerikalı kardeşinden ayrılıyor.

Öte andan, önceki nesil Fusion ve Mondeo varyantları arasındaki tasarım farkını ortadan kaldırmak isteyen şirket, “One Ford” stratejisi kapsamında geliştirdiği yeni platform ile Avrupa ve ABD modelleri arasında ortak bir tasarım dili oluşturmak için çalışıyor.

Avrupa pazarına hitap edecek 2013 Ford Mondeo’nun teknik özellikleri henüz açıklanmadı. Ancak, büyük bir ihtimalle 179hp güç ve 233 Nm tork üreten 1.6-litre EcoBoost motor akabinde daha güçlü seçenek olarak 237hp güç ve 339 Nm tork çıkışı sunan 2.0 litre hacimli EcoBoost ünitenin kullanılması bekleniyor. “Turkeycarblog”