2013 Fiat Linea Yenilendi

2013 Fiat Linea Yenilendi

6
PAYLAŞ

2013 Fiat Linea Yenilendi170 milyon Euro yatırımla 2007’den itibaren Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilen Linea, aradan geçen 5 yılın ardından önemli bir makyaj operasyonu geçirdi.

Tofaş, bugünkü tören öncesi yeni Linea’nın ilk teaser resmini sadece Türk basınıyla paylaştı.

Üretimde 41. yılını kutlayan Tofaş Türk Otomobil Fabrikaları AŞ, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Temel Atay, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen ve Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Kamil Başaran’ın katıldığı törenle, Yeni Linea’yı, banttan indirdi.

İŞTE YENİ MODEL FIAT LINEA / FOTO GALERİ

Mustafa Koç, törende yaptığı konuşmada, 2007 yılında üretimine başladıkları Linea’nın, yeni versiyonunun banttan iniş töreni için bir araya geldiklerini belirterek, bugün burada olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi.

Kurucuları Vehbi Koç’un 1968 yılında Türkiye’ye bir otomotiv fabrikası kazandırma hayaliyle temellerini attığı Tofaş’ın, sektördeki 44 yıllık birikim ve tecrübesiyle, global bir oyuncu olarak Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kuruluşları arasında özel bir konuma sahip olduğunu anlatan Koç, Tofaş’ın 1971 yılında, yılda 20 bin adetlik üretim kapasitesiyle, 600’e yakın çalışanıyla mütevazi bir fabrikada “Murat 124” modeliyle üretime başladığını hatırlattı.

Yeni Linea’nın Ar-Ge’sinin yüzde 70’i Tofaş’ın

Koç, bugün burada bir araya gelinmesini sağlayan Linea projesinin 5. yılını kutladıklarına dikkati çekerek, Linea’nın, yollara çıktığı 2007 yılından bugüne kadar yaklaşık 120 bin adetlik üretim ve 35 bin adetlik ihracat rakamına ulaştığını bildirdi.

Linea’nın, geçtiğimiz yıl 33 bin adedi aşkın satış ile iç pazarda kendi sınıfının en fazla tercih edilen otomobili olduğunu vurgulayan Koç,

“Şimdi ise Türk işçisinin ve mühendisinin ürünü olan yeni Linea’yı banttan indiriyoruz. Ar-Ge’sinin yüzde 70’i Tofaş tarafından gerçekleştirilen yeni seri Linea projesinde, öncelikli olarak Türk tüketicisinin güncel ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulunduruldu. Türkiye’de gördüğü yüksek talep ve beğeni seviyesiyle başarısını kanıtlayan Linea’nın, yenilenen özellikleriyle, performansını daha da yükselteceğine, 2012 yılında da Türkiye’nin en çok satan binek otomobili olacağına inancımız tamdır. Tofaş’ın yüksek Ar-Ge kabiliyetiyle Bursa’daki modern fabrikasında üretilen Linea, yerli otomobil üretimi konusunda bir başarı örneğidir. Ülke ekonomisine olan katkısı da artarak devam edecektir.

Tofaş yöneticileri ve işçilerine de seslenen Koç, konuşmasını “Yenilenen Linea ile şimdiye kadar imza attığınız tüm başarılı projeleri, bundan sonra gerçekleştireceklerinizin bir taahhüdü olarak gördüğümü bilmenizi isterim” diye tamamladı.

İŞTE YENİ MODEL FIAT LINEA / FOTO GALERİ

Kimler Neler Demiş?

avatar

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Samet_1036
Ziyaretçi
Samet_1036
5 yıl 6 ay önce

ulen mercekli far 99 model mareada da vardı neyi sallıyon sen o wolkswagende yoktu merceklı far

Gone_and
Ziyaretçi
Gone_and
5 yıl 6 ay önce

yaramaz..sanki cok buyuk bise yapmışlar gibi..fiat kaliteli araç uretmiyo..fiyatı da diğerlerine oranla ucuz tabi.

Mustafa Dost
Ziyaretçi
Mustafa Dost
5 yıl 6 ay önce

sen de git meksika üretimi jettaya 60bin sayıp al kardeş. hem pahalı hem de meksika işçiliğinde.

cofibey
Ziyaretçi
cofibey
5 yıl 3 ay önce

AKLI KELDEN ARABAYI OPEL DEN ALACAKSIN ŞAŞMIYACAKSIN…
HASTAYIM OPEL ASTRAYA

Ferfer
Ziyaretçi
Ferfer
5 yıl 6 ay önce

fiat araba üretirken sen fabrikasında çalıştın mı bilip bilmeden salla.

Recepsekerci
Ziyaretçi
Recepsekerci
5 yıl 7 ay önce

artık geliştirsin biraz kendini mercekli far yapsın 2012 deyiz arabayı yeniliyor mercekli far yok.

wpDiscuz