2013 Mercedes-Benz Citan Resmi Olarak tanıtıldı

2013 Mercedes-Benz Citan Resmi Olarak tanıtıldı

38
PAYLAŞ

2014 Mercedes-Benz Citan Resmi Olarak tanıtıldıAlman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, yeni ticari panel van modeli Citan’ı resmi olarak tanıttı.

Daimler ve Renault-Nissan arasında gerçekleştirilen ortaklık sonucunda ortaya çıkan Citan, aynı zamanda Mercedes-Benz van ailesinin yenilenen yüzünü de temsil ediyor.

Sportif görünümü destekleyen üç parçalı panjur ve büyük krom Mercedes amblemini taşıyan ön ızgara tasarımı ile dikkat çeken Citan’ın tamamen yeni far tasarımı, V-şekilli kaput ve ön tampon altı hava girişleri, Alman üreticinin güncel otomobillerine ve yeni Actros’a gönderme yapıyor.

Kompakt, uzun ve ekstra uzun olarak üzere üç farklı gövde tipi ile pazara sunulacak olan yeni Citan’ın panel van, kombivan ve karma kullanıma olarak sağlayan üç farlı versiyonu bulunacak.

Güncelleme:Kompakt 3.94 m, uzun 4.32 m ve ekstra uzun 4.71 m

Öte yandan, Citan’ın güvenlik donanımında, “Adaptif Elektronik Stabilite Programı” ile eş zamanlı çalışan ABS (anti-locking braking system), VDC (Vehicle Dynamic Control), TCS (Çekiş Kontrol Sistemi) ve ASR (İvme kayması kontrolü) sistemi standart olarak sunuluyor.

Kaputun altında ise, Renault menşeli yüksek tork gücüne sahip direkt enjeksiyonlu 1.5 dCi turbodizel motorların sırasıyla 75 HP, 90 HP ve 110 HP güç ürettikleri açıklandı.

BlueEFFICIENCY paketi, ECO start/stop sistemi, akü ve jeneratör yönetimi ve düşük yuvarlanma dirençli lastikler ile donatılan Renault menşeli (Güncelleme: 113 HP) benzinli motora da yer verilecek.

Versiyona göre beş veya altı-ileri şanzıman sistemi ile kombine edilecek olan yeni Mercedes-Benz Citan’ın dünya prömiyeri önümüzdeki Eylül ayında Hannover’de düzenlenecek olan IAA Ticari Araç Fuarı’nda gerçekleştirilecek. “Turkeycarblog”