2013 Renault Clio (4) Selefinden Daha Ucuz Olacak!

2013 Renault Clio (4) Selefinden Daha Ucuz Olacak!

10
PAYLAŞ

2013-Renault-Clio-4.jpgRenault’nun, Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin itirazlarına rağmen büyük ölçüde Türkiye’de üretme kararı aldığı yeni Clio, maliyet avantajı sayesinde eskisinden ucuza satılacak.

Fransız üreticinin geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği ve Paris Fuarı sonrasında Avrupa’da pazara sunacağı yeni Clio’nun Fransa’daki başlangıç fiyatı açıklandı. Buna göre Clio’nun en ucuz donanımlı versiyonu 13 bin 700 euro’dan satılacak. Yani güncel Clio’nun en ucuz versiyonundan 250 euro daha düşük fiyata.

Renault, fiyatın Avrupa pazarında yaşanan durgunluk ve bu sınıfta yaşanan yoğun rekabetten dolayı düşük tutulduğunu kaydederken, araçta kullanılan parçaların Nissan Micra ve Renault Modus’ta da kullanıldığını, bu yüzden maliyetin uygun bir seviyede olduğunu kaydetti.

1300 euro avantajlı

Bununla birlikte Renault, Sarkozy’nin itirazları nedeniyle yaşanan krizin ortasında yaptığı açıklamayla, Bursa’da üretilen Clio’ların Fransa üretimi Clio’dan 1300 euro daha ucuza mal olduğunu belirtmişti. Maliyet uçurumunun her geçen gün daha can yakıcı noktaya geldiğini hatırlatan Renault, özellikle küçük otomobillerde artan fiyat savaşının, Avrupalı markaların kâr marjlarını neredeyse yok ettiğini savunmuştu.

Fransız üretici Renault tarafından yeni kalite atılımının ilk örneği olarak görülen Clio 4 için Oyak Renault fabrikasına 245 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı. Yeni Clio’dan Bursa’da yılda 200 bin adet üretilmesi düşünülüyor. Fransa’daki Flins fabrikasında, yeni Clio’nun pahalı üst donanımlı modellerinin üretileceği, ancak ekonomik ve satış adedi yüksek diğer tüm versiyonlarının da Bursa’dan gideceği belirtiliyor.

2013 Renault Clio MK4 Fotoğraf Galerisi

 • Serhatozalp

  arka camlar otomatik değil elle çevirmeli. 2013 Model araca yakışmış mı acaba.

 • http://www.facebook.com/mahmut.cengiz.146 Mahmut Cengiz

  fiyatı bunun 50 den aşağı olmaz hiç heveslenmeyin

  • Karaaslan

   32 den başlayacak fiyatlar.

 • http://www.facebook.com/mahmut.cengiz.146 Mahmut Cengiz

  oha felan oldumyani bu nasıl bir araba öbür arabaları hepsini siler bu

 • http://www.facebook.com/mahmut.cengiz.146 Mahmut Cengiz

  bu uçak mıdır nediranlayamadım oha felan oldum yaniiii tbr

 • Murad_kilicc

  kaç para acaba

 • Yasar_codulu

  sınıfında bu araç kadar tasarımı güzel bir araç görmedim hem içi hem dışı

 • mehmet

  bu araç peynir ekmek gibi satar

 • Asker

  oyak üyelerine kampanya yapacak mı acaba ???? bilen yazarsa çok sevinirim

 • mustafa

  renaultun böyle araba çıkaracağını tahmin etmezdim