1.6-litre Dizel Motorlu Honda Civic Hatchback Paris’te Tanıtılacak

1.6-litre Dizel Motorlu Honda Civic Hatchback Paris’te Tanıtılacak

PAYLAŞ

1.6-litre Dizel Motorlu Honda Civic Hatchback Paris’te TanıtılacakJapon üretici Honda, geliştirme süreci tamamlanan 1.6-litre i-DTEC dizel motora sahip yeni Civic hatchback modelini Paris’te objektiflerin karşısına geçirecek.

Honda Motor Company CEO’su Takanobu Ito, Honda’nın tüm araçları için geliştirmeye başladığı yeni motorlarının müjdesini verdi. Ito, ‘Earth Dreams Technology’ adı verilen yeni motorların Honda sevenlerin beklediği performansı, düşük emisyon değerleriyle sunacağını ve tüm Honda modellerinde kullanılacağının bilgisini verdi.

Honda’nın ‘Earth Dreams Technology’ adı verilen yeni motor serisinin ilk ürünü, Avrupa ve Türkiye pazarı için oldukça büyük bir öneme sahip olan 1.6-litre i-DTEC dizel motor olacak. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan motorun, teknik özellikleri ile sınıfının en ekonomik ve en performanslı dizel motoru olacağı öngörülüyor.

Kendi sınıfındaki motorlar arasında en hafif yapıya sahip olan yeni 1.596cc’lik dizel motor, 4000rpm’de 120 PS güç üretirken 94g/km’lik CO2 emisyonu ile de performans ile çevrecilik arasında çok iyi bir denge sağlıyor. Ayrıca 2000rpm’de 300Nm tork değeri ile de tüm Honda modellerine mükemmel bir kullanışlılık sağlamış oluyor.

Testler sonucunda performansı ve sessizliğiyle büyük beğeni toplayan yeni 1.6 dizel motor, özellikle alt devirlerde sunduğu yüksek tork değerleriyle sürücülere daha rahat ve konforlu bir sürüş imkanı sunuyor.

Yeni 1.6-litre i-DTEC dizel motor ile donatılan Civic HB’in ortalama yakıt tüketimi sadece 3.6lt/100km. (standart 16-inç jantlar ile). “Turkeycarblog”