Volkswagen Golf GTI Cabriolet, Avusturya’da Wörthersee etkinliği kapsamında dünya prömiyeri gerçekleştirildi. Bununla beraber, konsept hakkında detaylı bilgiler ve fotoğraflar ortaya çıkmaya başladı.
Golf GTI ile aynı motoru paylaşan, Cabriolet standart 2,0 litrelik turbo beslemeli dört silindirli ünite; 210 beygir gücünde ve 1800 d/d’ dan itibaren 280 nm tork üretiyor.

Volkswagen’in yeni üstü açık modelinin hızlanma değerleri standart Golf GTİ ile benzer performansa sahip. Sadece 7 saniyede 0 km’ den 100 km’ ye ulaşan otomobilin, son hızı 240 km/s civarında olduğu belirtiliyor.

Ateş kırmızısı, “Firespark Metalik” rengi, alçaltılmış süspansiyon sistemi, 19 inç siyah gümüş “Glendale” 235 lastikleri ile gönülleri hemen fethediyor. Akabinde, Golf GTİ’den daha hırçın görünürken, aynı zamanda parlak siyah piyano boyası ile hazırlanmış aero parçalar otomobile farklılık kazandırmış.

Volkswagen tasarımcıları, öncelikle ön tampondaki sis farlarını çıkartarak daha fazla soğutma için özel havalandırma kanalları hazırlamışlar. Yeni yüksek performanslı fren sistemi, “Tornado Red” kırmızısı kaliperleri ve siyah GTİ logosu muhteşem görünüyor. Arka tamponda,  eksoz borularını ayıran bir bal peteği ızgarası ile yeni bir difüzör dikkat çekiyor.

Konsept modelin iç mekânı, “Black Stripe” özel desenler, Nappa deri koltuklar ve GTİ logolu koltuk başlıkları, iki tonlu kapı içleri, alüminyum eşik plakaları, kırmızı dikişlere sahip alttan kesilmiş deri direksiyon simidi, deri kaplamalı vites ve el freni kolu, revize edilmiş emliyet kemerleri ile çok özel bir otomobil ortaya çıkmış.

Volkswagen,  Golf GTI Cabriolet için saf bir konsept olduğunu söylese de yakın gelecekte üretim versiyonunu görmemek için bir neden bulunmuyor. “Turkeycarblog”