Temmuz ayında “Goodwood Festival of Speed” etkinliği kapsamında dünya prömiyeri yapılacak yeni Honda CR-Z Mugen Konsept’in geliştirme çalışmaları bitme noktasına gelirken, Japon otomobil üreticisi süper şarjlı Hibrid modeline ait ilk videoyu yayımladı.

Honda UK ve İngiltere’deki Mugen Euro işbirliğinin ortak ürünü olan CR-Z Prototip, en ateşli Hibrid spor otomobillerden bir tanesi olacak. 1.5-litre i-VTEC benzinli motor, Honda IMA sistemine eklenen süperşarj ile modifiye edilmiş.

Mugen tarafından resmi performans değerleri henüz açıklanmadı. İlk tahminler, kombine 122hp güç üreten CZ-R Hibrid’in süperşarjlı versiyonu 200hp civarında olması bekleniyor.

Honda’nın yaptığı ilk açıklamar, CZ-R Hibrid’in prototip aşamasında olduğu aynı zamanda test sürecinin devam ettiğini belirtirken hızlanma değerlerinin de Civic Type R ile benzer olabileceğinin altını çizdi.

Mugen CZ-R’nin modifiye işlemleri; aerodinamik iyileştirmeler, yeni alaşımlı jant/lastik kombinasyonları, fren ve süspansiyon sistemi değişiklikleri ayrıca 50 kg hafifletilen şasi açıklanan ilk detaylar oldu. “Turkeycarblog”