Özet “Hafif karbon fiber monokok saşiye dâhil edilen yepyeni 6,5 litre V12 motor 8250 devir/dakikada 700 beygir güç  ve 5,500 devirde  690 Nm (479.4 lb-ft) tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını sadece 2,9 saniye, maksimum sürati ise 350 km/s (217 mph) ile adeta adrenalin pompalıyor.”

Tarihi boyunca birçok kez el değiştiren Lamborghini, Alman otomobil devi Audi’nin satın almasıyla adeta sıçrama yaşamış, bu gün ezeli rakibi Ferrari modellerini oldukça zorlayan çalışmalara imza atmaktadır.

Lamborghini, Murcielago ailesinin son örneği olan Reventon modelinden sonra bir süre sessiz kalarak, Yeni Aventador Lp 700-4’e odaklanıp beklide bugüne kadar yapılan en iyi iç mekâna sahip süper spor modelini geçtiğimiz ay üzenlenen Cenevre Motor Show’da dünya prömiyerini gerçekleştirmişti.

Mükemmeliyet kavramını tanımlayan, hıza duyarlı spoyler ve yan hava girişleri, büyük çoğunluğu LED teknolojisinin son örneklerini sunan benzersiz aydınlatma sistemi, gövdenin her iki yanında bulunan dev hava tünelleri değişimin sadece bir kaç parçası diyebiliriz.

İç mekanda ise en yeni Audi modellerine benzer multimedya sistemi hemen dikkat çekiyor. Yeni eklenen “Drive Select Mode” ile üç farklı sürüş sitili “Strada, Sport ve Corsa” arasında seçim yapılabiliyor. Ayrıca orta konsoldaki geneksel vites yerleşim tarzını artık tuşlara bıraktığı görüyoruz.

Aventador Lp 700-4’ün yol tutuşunu artırmak için F1 kökenli süspansiyon sistemi ve güncellenen alüminyum bağlantılar kullanılmış. Tabiî ki 300km/s hıza zorlanmadan çıkan süper sporu dizginlemek için karbon seramik fren diskleri de eklenmiş.

Başta da bahsettiğimiz gibi, tek parça şeklinde üretilen hafif karbon fiber monokok saşi akabinde baş, göğüs ve diz hava yastıkları güvenliği zirveye taşıyor.

Sonuç olarak, daha bahsedemediğimiz birçok teknolojiyi üzerinde barındıran Yeni Lamborghini Aventador Lp 700-4, özel renk ve donamım seçenekleri ile cüzdanınız ya da muhasebe departmanınızın imkânları doğrultusunda kişiselleştirebilirsiniz. Sizin için özel hazırladığımız video ve fotoğraflara göz atabilirsiniz. “Turkeycarblog”