Alpina kısa süre önce ilk fotoğraflarını paylaştığı, BMW 650i Convertible modifiye çalışmasını B6 Bi-Turbo olarak gururla objektiflerin karşısına geçirdi.

Ünlü Alman modifiye firması, toplam 507 beygir güç ve 700nm tork üreten 4.4-litre twin-turbo V8 motor ile donattığı üstü açık premium sınıftaki 6-Serisi’ni 3000d/dk ile 4750d/dk arasında açığa çıkardığı devasa tork adeta adrenalin pompalıyor.

Sahip olduğu tüm gücü sekiz vitesli “Switch Tronic” otomatik şanzıman ile yola bağlayan B6 Bi-Turbo, 0’dan 100km/s hıza sadece 4,8 saniyede ulaşırken, 311km maksimum hıza zorlanmadan çıkabiliyor. Diğer taraftan performansın körüklediği yakıt tüketimine de müdahale eden Alpina, 10.9lt/100km ortalama yakıt tüketimi sunabiliyor.

Dış mekânda ise yalın ve oldukça kaliteli gör görünüm sunan zarif aero kitler, güncellenen ön tampon, bagaj kapağına monte edilen spoyler ve büyük alaşım jantlar ile öne çıkıyor. İç mekanında ise, bir Alpina klasiği olan, ahşap kaplamalar, kaliteli deri döşeme, çift renkli kokpit tasarımı ve mavi tabanlı yeni gösterge paneli ilke fark yaratıyor.