Makyajlanan 2012 Toyota Hilux Türkiye’de + Teknik Özellikler, Fiyat Bilgisi ve Mega...

Makyajlanan 2012 Toyota Hilux Türkiye’de + Teknik Özellikler, Fiyat Bilgisi ve Mega Galeri

1
SHARE

65465616.jpgToyota, pick-up segmentinin lider modeli yenilenen Hilux’ı Türkiye’de ilk kez Gaziantep Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet Fuarı’nda beğenilere sunmuştu. Zorlu arazi şartlarında dahi kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik özelliklerinden taviz vermeyen Hilux, “durdurulamaz” kimliğini artan güç ve yeni heybetli dizaynı ile ülkemiz yollarına çıktı.

Avrupa pick-up segmentinde son 3 yıldır üstüste liderliği elinde bulunduran Hilux, yenilenen görünümüyle Toyota’nın değişen tasarım anlayışının en son örneği olarak, dikkatleri üzerine topluyor.

1967 yılından bu yana dünyada 13 milyon kullanıcı ile buluşan ve dünyanın çeşitli bölgelerinde engellerin üzerine giderek kendini birçok kez kanıtlayan efsanevi pick-up Toyota Hilux, şimdi benzersiz yeni sofistike dış görünüşüyle beğeni toplarken, zorlu arazi şartlarının yanı sıra bir hobi aracı olarak da segmentinde fark yaratmaya hazırlanıyor.

Kalite, güvenilirlik ve dayanıklılığın simgesi olmaya devam eden yenilenen Hilux, keskin dış hatları ile de efsanevi heybetini korumaya devam ediyor.  Yeni kapı aynaları, radyatör ızgarası ve 15-17 inç alüminyum alaşımlı çelik jantlar ile birlikte tamamen yenilenen ön ızgara güç kavramına vurgu yaparken, arka bölümdeki tepe ve stop lambaları görünürlüğü artırmayı hedefliyor.   Yenilenen dış tasarımı ile rakiplerine gözdağı veren Hilux’ın 4×2 versiyonları da 4×4 heybetine ve iddialı görünümüne sahip. Bunun yanısıra yenilenen Hilux, ferah iç mekanda zengin donanım seviyesi ve rafine kalite anlayışı ile binek otomobil konforunu da sunuyor.

Yenilenen Hilux’ın 5 ileri manuel şanzımana sahip 4×2 2,5 lt D-4D versiyonunda, güç 24 PS artarak 144 PS değerine ulaşırken, 7,3 lt yakıt tüketimi ve 193 g/km CO2 salım değeri sunuyor. Yenilenen Hilux’ın otomatik şanzımana sahip 4×4 3,0 lt D-4D Elegant versiyonu ise, 171 PS güç ile yolları fethetmeye hazırlanıyor. Euro 5 normlarına uygun olarak üretilen yenilenen Hilux, 4×4 görünümlü 4×2 2,5 lt Comfort ve Adventure versiyonlarının yanısıra 4×4 2,5 lt Adventure ve 3,0 lt Elegant AT versiyonları ile pazara sunuluyor. 5646.jpg

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
Yesilhemsin
Guest
Yesilhemsin

Bilemiyorum otomatik vitesli olani bizim Hemsin gibi engebeli arazide dayanikli olurmu, yoksa kisa surede bozulurmu , en onemli soru bu.