Yeni Hyundai Elantra, Auto Best Finalisti Oldu

Yeni Hyundai Elantra, Auto Best Finalisti Oldu

0
SHARE

5678897.jpgHyundai Elantra, sektörün en prestijli organizasyonlarından olan AutoBest tarafından “2011 Yılının Otomobili” olmaya aday gösterildi.

“AutoBest – Gelişen Pazarlarda Yılın Otomobili” yarışmasında 5 finalist araçtan biri olarak belirlenen Hyundai Elantra için Türkiye’de özel bir deneme sürüşü aktivitesi gerçekleştirildi. Bu doğrultuda AutoBest’in toplam 15 farklı ülkedeki jüri üyesi, Hyundai Elantra’yı kullanmak üzere Türkiye’ye geldi.

AutoBest jüri üyeleri, aralarında Türkiye de dahil olmak üzere Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya, Slovenya, Slovakya, Sırbistan, Rusya ve Ukrayna gibi gelişmekte olan ülkelerdeki en önde gelen 15 gazeteciden oluşuyor. 2000 yılından bu yana bu gelişmekte olan pazarlar için en ideal özelliklere sahip olan araçları yılın otomobili olarak seçen organizasyon, bağlı oldukları bölgede bulunan 300 milyondan fazla kişinin tercihlerini belirleme aşamasında önemli bir rol oynuyor.

Üyeler, oylamalar sırasında bu pazarlar için en iyi seviyedeki kalite, tasarım, performans, ekonomi, ergonomi, teknoloji ve donanım gibi özellikleri en ulaşılabilir fiyata sunan otomobilleri belirliyor. Tüm kriterleri en üst derecede karşılayan Hyundai Elantra, AutoBest’in yılın otomobili finalistleri arasında en güçlü aday olarak ön plana çıkıyor.

55668.pngAutoBest jüri üyeleri, İstanbul-Kocaeli-Sapanca bölgesinde gerçekleştirilen deneme sürüşü aktivitesi sırasında Hyundai’nin denizaşırı ülkelerde ilk kurduğu üretim tesisi olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nı da ziyaret ettiler. Fabrika hakkında bilgileri alıp tüm üretim hatlarını yerinde inceleyen jüri üyeleri, kendi ülkelerine de ihraç edilen i20 Troy ve Accent Era modellerinin üretim aşamaları hakkında detaylı bilgileri aldılar. Hyundai’nin tüm dünyadaki fabrikaları içinde en kaliteli üretimi yapan tesis seçilen Hyundai Assan Fabrikası’nın ulaştığı yüksek kalite seviyesinin, birçok markadan daha iyi olduğunu belirten jüri üyeleri, Elantra gibi i20 Troy ve Accent Era’nın da bu ülkelerde en çok tercih edilen modeller arasında bulunduğunu söylediler. 4335265.jpgHyundai Elantra, Türkiye de dahil olmak üzere tüm pazarlarda çift sürekli değişken supap zamanlaması sistemine sahip olan 1.6 litre hacmindeki benzinli motor seçeneğiyle satılıyor. 132 PS ile segmentinin en güçlü ünitelerinden biri olan bu motor, aynı zamanda 5,2 litre gibi oldukça düşük olan yakıt tüketimiyle, hem yüksek performansı hem de ekonomiyi bir arada sunuyor.

6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçeneğine sahip olan Hyundai Elantra, Türkiye’de Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım paketiyle alınabiliyor. Sürücü ve ön yolcu havayastıkları, yan ve perde havayastıkları, ABS frenler, ESP, VSM, park sensörü, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, elektrikli ön ve arka kapı camları, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, klima, sis farları, LED sinyalli elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar gibi birçok donanımın standart olarak sunulduğu Hyundai Elantra’ya 41 bin 850 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.

Leave a Reply

avatar