Tamamen Yeni 2012 Honda Civic Sedan Bayilerde!

Tamamen Yeni 2012 Honda Civic Sedan Bayilerde!

3
SHARE

Tamamen Yeni 2012 Honda Civic Sedan2012 model yeni nesil yerli Honda Civic Sedan’lar bayilere sevk edilmeye başlıyor.

Yeni Honda Civic Sedan, 42 bin 735 TL’den başlayan fiyatlarla ve üç farklı donanım paketiyle 7 Ocak’ta otomobil severlerin beğenisine sunulacak.

Honda, Türkiye’de uzun zamandır merakla beklenen otomobili yeni Civic Sedan’ı 42 bin 735 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuyor. Tümüyle yenilenen yeni Civic, Honda’nın dünya çapında en saygın ve en popüler ürünlerinden birinin dokuzuncu neslini temsil ediyor.

Yakıt tasarrufu, sportiflik, şık tasarım ve dayanıklılık özelliklerini aynı anda bünyesinde barındıran Civic Sedan, sunduğu sürüş keyfi ile farklılaşıyor. Dünya genelinde sevilen ve güvenilen bir otomobil olarak konumlanan yeni Civic Sedan’da Dream, Premium ve Elegance olmak üzere üç farklı donanım seçeneği bulunuyor.

Hedef, C Sedan Segmentinde % 13’lük Pazar Payı

Yeni Civic Sedan’ın tanıtıldığı toplantıda konuşan Honda Türkiye Genel Müdürü Hideto Yamasaki, yeni modelle ilgili olarak çok umutlu olduklarını söyledi. Civic Sedan’ın Honda’nın Türkiye pazarında en çok talep gören otomobili olduğuna dikkat çeken Yamasaki, “Türkiye’deki Honda meraklılarının yeni otomobilimize büyük bir ilgi göstermesini bekliyoruz. Güvenlikten konfora, performanstan görünümüne kadar baştan aşağı yenilenen Civic, Honda Türkiye Fabrikası’nın da lokomotifi olacak. Yeni Civic Sedan’ı Türkiye pazarının yanı sıra Avrupa’nın diğer ülkelerine de göndereceğiz” dedi.

Honda Civic’in kendini kanıtlamış yüksek teknoloji i-VTEC motoru ile C Segment Sedan modellerinin en çok satan benzinli otomobili olduğuna dikkat çeken Hideto Yamasaki, 2012 yılı binek otomobil pazarı beklentisinin 450.000 adet olarak gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini ve 15.000 adetlik Civic Sedan satışı ile C segmentinde %13’lük bir pazar payına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Her Civic ile Segment, Yeni Değerlerle Tanışıyor

Yeni Honda Civic’in tasarım sürecini anlatan Honda Civic Proje Lideri Mitsuru Horikoshi ise her yeni nesil Civic’in, belirli bir gelişme konseptini de beraberinde getirdiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “2012 Civic, günümüz ihtiyaçlarından daha fazlasını karşılıyor. Çünkü ‘ileriye dönük ve dikkat çekici kompakt tasarım’ temel konseptine sahip. Ayrıca daha yüksek yakıt tasarrufu, kişiselleştirme ve konfor açısından, etkileşimli teknolojilerin daha yoğun şekilde kullanılması ve performans, sürüş konforu ile iç mekan özelliklerinin iyileştirilmesi bu yeni nesildeki başlıca gelişmeler arasında yer alıyor.” Motor Özellikleri

1,6 litre i-VTEC motor, yeni Civic Sedan’da 5 vitesli düz ve 5 vitesli otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Aracın yeni motorunda hem sürtünmeyi hem de emisyonları azaltan ve yakıt tasarrufunu artıran kapsamlı değişiklikler bulunuyor. Üstten tek egzantrikli (SOHC) 1,6 litre sıralı 4 silindir tasarımlı, 16 supaplı i-VTEC motor aynı zamanda değişken emme manifolduna sahip. Civic Sedan’ın motoru 6500 devirde 125 beygir gücü üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm. tork sağlıyor.

Dikkat Çekenler

Civic Sedan, yepyeni tasarımı, gelişmiş donanımı ve ileri teknolojisiyle dikkat çekiyor. Ayrıca;

• Ön darbe enerjisi yönetimi,
• Araç-araç çarpışma uyumluluğu için Honda’ya özgü Advanced Compatibility Engineering (ACE) gövde yapısını içeren ileri güvenlik sistemi,
• Perde hava yastıkları,
• Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları,
• Vehicle Stability Assist (VSA) ve kilitlenmeyi önleyici fren sistemi dahil olmak üzere çok sayıda standart güvenlik donanımı,
• Belirgin ve akıcı hatlara sahip, aerodinamik ve etkileyici “bütünleşik” dış tasarım da yeni Civic Sedan’ı rakiplerinden farklılaştırıyor. Sınıfındaki diğer araçlara göre çok daha geniş ve yüksek konforlu iç mekânı, Akıllı Bilgi Ekranı (i-MID), USB bağlantısı içeren yeni teknolojik özellikleri, yeniden tasarlanmış, daha yüksek yakıt tasarruflu 1,6 litre motor da aracın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Tüm bunlara ek olarak sınıfında ilk ve tek Harekete Duyarlı Elektrikli Direksiyon sistemi ile Civic Sedan, daha güvenli sürüş deneyimi sunarken, bu gelişmiş fonksiyonu ile kritik anlarda da araç kontrolünü destekliyor.

İç Mekân da İddialı

Yeni Civic Sedan’ın iç mekan özellikleri de gövde tasarımı kadar iddialı. “Akıllı arayüz” yaklaşımı uygulanarak tasarlanan yeni araçta, kumandalar daha belirgin, kullanımları daha kolay, yerleşim düzenleri ise daha basit… İç mekan hacmi yolcular açısından biraz daha artırılan yeni Civic Sedan’da omuz ile bel hareket alanları da ayrıca çok daha geniş.

7 Ocak’ta Honda Bayilerinde

Honda Civic, Grade Logic Sistemi ve sorunsuz otomatik şanzımanı ile yıllardır Türkiye’de, segmentinde en çok satan otomatik vitesli otomobil. Yine Civic Sedan modelini, segmentteki rakipleri ile ikinci el değerleri karşılaştırıldığında marka algısı, sorunsuzluk, 6 yıl 150.000 km garanti ve yüksek kalitede yerli üretim faktörleri ile bir adım öne çıkıyor.

Yeni Honda Civic Dream modeli 42.735 TL’den, en çok talep gören Elegance otomatik modeli ise 49,385 TL’lik özel lansman tanıtım fiyatı ile 7 Ocak’tan itibaren Honda bayilerinde yerini alacak. Resmi haber kaynağı: Arabam.com

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
Mehmet Kurum
Guest

arac gercekten harıka olmus ılk bakısta arka kısım farklı gelıyor ama goz alısıklıgı olmadıgı ıcın goreceksını ılerlıyen zamanlarda goze cok daha guzel gelıcek…

Ahmetkarabulut
Guest
Ahmetkarabulut

aracı sadece dış görünüme göre değerlendirmek yanlış olur.bir önceki kasa görüntü olarak çok iyiydi ancak eksikleri olan bir araçtı.en büyük eksikliği amortisörleri ve yol tutuşundaki zayıflıktı.ufak bir çıkurda arabadan çatırtılar geliyordu.ayrıca yalıtımda berbattı.kısacası önceki kasada en güzel şey sadece görünümdü.Yeni kasa aracı alalı 1 hafta oldu, yol tutuşu çok iyi,amortisörleride gayet başarılı.araçta neredeyse ses duymak imkansız.bu kasada tek eksik aracın torkunun kasaya biraz düşük gelmesi bence, biraz daha yüksek olsa çok iyi olacakmış.genel olarak tavsiye edebileceğim bir araç.

ahmet kaleli
Guest
ahmet kaleli

hondadan başka arabaya binmedim yenisi eskisi hepsi süper raçlar