Tamamen Yeni 2013 Ford Mondeo Gün Işığına Çıktı

Tamamen Yeni 2013 Ford Mondeo Gün Işığına Çıktı

5
SHARE

Tamamen Yeni 2013 Ford Mondeo Gün Işığına ÇıktıFord, önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmeyi planladığı 2013 Mondeo sedan modeline ait ilk fotoğrafları gün ışığına çıkardı.

Bu hafta Detroit’te gerçekleşen 2012 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılan yeni Fusion Sedan ile aynı platform üzerine inşa edilen 2013 Ford Mondeo, ağır başlı bir duruş sergileyen arka faysa, LED dönüş sinyalleri ve revize edilen farlar ile Amerikalı kardeşinden ayrılıyor.

Öte andan, önceki nesil Fusion ve Mondeo varyantları arasındaki tasarım farkını ortadan kaldırmak isteyen şirket, “One Ford” stratejisi kapsamında geliştirdiği yeni platform ile Avrupa ve ABD modelleri arasında ortak bir tasarım dili oluşturmak için çalışıyor.

Avrupa pazarına hitap edecek 2013 Ford Mondeo’nun teknik özellikleri henüz açıklanmadı. Ancak, büyük bir ihtimalle 179hp güç ve 233 Nm tork üreten 1.6-litre EcoBoost motor akabinde daha güçlü seçenek olarak 237hp güç ve 339 Nm tork çıkışı sunan 2.0 litre hacimli EcoBoost ünitenin kullanılması bekleniyor. “Turkeycarblog”

Leave a Reply

avatar
Leventcakmak52
Guest
Leventcakmak52

bekle beni yeni mondeo geliyorum bebeğim:)))

Kadirkoc222
Guest
Kadirkoc222

tek kelimeyle harika mondeo yu daha asil bir görünüme kavuşturmuş.

Calamalka
Guest
Calamalka

o izgara asirlardir oyle fordun olmadan once 🙂

nuwe
Guest
nuwe

Aston martin zaten fordun kardeş,o ızgarayı da ford yaptı :))

nuwe
Guest
nuwe

Aston Martin de Ford’un Jaguar da Land Rover ve Volvo’yla beraber geçen sene Hintlere satılmadan önce Ford’undu yani,hepsinde benzer izler görmek çalma yada çakma olarak nitelendirilemez..
Zaten hepsini Ford yaptı,onları satınca da yeni aracında sanırım piyasada tek olmak için meziyetlerinin hepsini kullanmış 😉