2013 Ford Transit’in Habercisi Olan Yeni Tourneo Custom Consept’in Küresel Lansmanı Cenevre’de...

2013 Ford Transit’in Habercisi Olan Yeni Tourneo Custom Consept’in Küresel Lansmanı Cenevre’de Yapıldı

18
SHARE

2013 Ford Transit’in Habercisi Olan Yeni Tourneo Custom ConseptAvrupa ve Asya için tamamen yenilenen Ford Tourneo Custom Consept’in dünya lansmanı Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

Yepyeni görünümüyle Minibüs, Kombi ve Van olarak sunulacak Ford Tourneo Custom Consept, fuarda sadece Minibüs versiyonu ile sergilenecek.

Sekiz koltuklu şık konsept araç ister bireysel kullanımda ister Turizm yolcu taşımacılığında isterse de VIP yolcu taşımacılığında yeni bir enerji getirecek. Tourneo Custom Concept, otomobile benzer sürüş karakteri ve konforun yanı sıra güncel Focus’a gönderme yapan sürücü odaklı kokpiti ve yepyeni lüks iç mekan tasarımı ile dikkat çekiyor.

Yenilikçi katlanabilen ve çıkarılabilen koltuk yapısı sayesinde kullanıcıya farklı koltuk kullanım seçenekleri sunabilmesi ile hem iş hem de hobi amaçlı kullanıma uygun kombinasyon sağlanabiliyor. Buna ilave olarak araçta bulunan ve segmentinde çığır açacak teknolojiler arasında sesle kumanda edilen araç için bağlantı sistemi SYNC ile Acil Durum Desteği de bulunuyor.

En ileri sürüş destek sistemlerine sahip Tourneo Custom Concept, sınıfının en iyi yakıt tüketimi için Ford’un düşük CO2 emisyonlu ECOnetic teknolojilerinden yararlanıyor.

Ford Tourneo Passenger Van Concept

Konsept, krom ızgara çevresi ve ön tasarımda çarpıcı LED aydınlatmadan 18 inçlik alaşım jantlara kadar çok sayıda şık detaylarla daha da geliştirilmiş.

Yeni ızgara tasarımı, güçlü ve kaslı hatları, göze çarpan jant kenarları ve arka kısmında ayırt edici bir çeviklik sunan cam hatları ile marka olmuş Kinetik Tasarım özellikleri Tourneo Custom Concept’e benzersiz karakterini veriyor.

Ford Avrupa Baş Mühendisi Barry Gale: “Yakında sunulacak tümüyle yeni bir Minibüs ve Van ve Kombi modellerinin gelişi, bizim için oldukça heyecanlı bir durum. Yeni model, adından fazlasıyla söz ettirecek. Çok yakında sizlerle daha fazla bilgiyi paylaşacağız” dedi.

Bu yeni seri, ilk olarak 2011 yılında tanıtılan yeni 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorun daha gelişmiş versiyonlarına sahip olacak. Standart olarak sunulan Otomatik Start/Stop teknolojisi ile Ford, sınıfının en iyi yakıt ekonomisini sunmayı hedefliyor.

Motor, üç farklı güç seçeneği sunacak: 100 PS, 125 PS ve 155 PS. Tüm versiyonlar, 6 ileri manuel vitese sahip olacak ve önden çekişli versiyonla sunulacak.

Model yelpazesi farklı gövde tipi seçenekleri ile sunulacak ve aks aralığı tercihine göre (kısa ve uzun aks aralığı) ek bagaj ya da eşya taşıma olanağı sağlayacak.

Akıllı Yeni Özellikler

Tourneo Custom Concept, kişisel ve ticari kullanım pazarı müşterilerinin Ford otomobil sürücülerine sunulan ileri seviye teknolojilerin keyfini çıkarabileceğini vurguluyor.

Konseptte yer alan akıllı ve yenilikçi teknolojiler arasında aşağıdakiler bulunuyor:

·         ECOnetic Teknolojileri – Otomatik Start/Stop ve Akıllı Şarj Sistemi dahil olmak üzere Ford’un gelişmiş düşük yakıt ve CO2 emisyonlu özellikleri

·         Sesle kumanda edilen SYNC, araç içi bağlantı sistemi – Cep telefonu ve müzik çalarların araca bağlanmasını ve sesle kumanda edilebilmesine olanak tanır

·         Acil Durum Desteği – SYNC sayesinde sunulan bu özellik, araç içindekilerin kaza halinde Acil Yardım Hizmeti ile bağlantıya geçmesine ve araç konum bilgilerini sağlamasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır

·         Geliştirilmiş emniyet sistemi – Sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıklarını içerir

·         Geri görüş kamerası – Dikiz aynasına entegre edilmiştir

·         Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Sürücü İkazı– Farkında olmadan aracın şeritten çıkması halinde bunu saptayarak sürücüyü uyarmak için tasarlanan en güncel sürücü destek sistemleri

Leave a Reply

avatar
suleyman
Guest
suleyman

transportra yeni rakip cıktı ne haS

iskender
Guest
iskender

bencede hiç estetik biaraç yapmamışlar sıradn olmuş 110 luk coonet tasarımını uydurmuşlar gögüs hiç hoş olmamış bagaş kapagı araca artı kazandırmamış sadece önden görüntüssü bira zhoş olmuş souç olarak begenmediimm

Atmaca
Guest
Atmaca

fort fabrikasına sesleniyorum allah aşkına şu kalorifer düğmelerini ve klima tuşlarını değiştirin artık yok mu sizde dijital klima sistemi bu kadarda olmaz yaaa

aysberg
Guest
aysberg

tutunur merak etme.yıl sonu toplam satışlara bakarsın.

aysberg
Guest
aysberg

Fordun satış konusunda hiç bir zaman tereddütü olmaz.Ne yaparsa satar, bir de ismi transitse. siz kafanıza takmayın