2012 Kia Sportage’a Yeni Bir Donanım Paketi Eklendi

2012 Kia Sportage’a Yeni Bir Donanım Paketi Eklendi

2
SHARE

2012 Kia Sportage’a Yeni Bir Donanım Paketi EklendiKia Sportage 1,6 lt. benzinli modeli, yeni bir donanım paketi ile satışa sunulmaya başlandı.

Dünyaca ünlü Red  Dot ve iF Tasarım ödüllerinin sahibi olan Kia Sportage, ülkemizde 1,6 lt. benzinli manuel şanzıman ve 2,0 lt. dizel otomatik motor seçeneği ile satışa sunuluyor.

Geçtiğimiz günlerde Kia Sportage 1,6 lt. benzinli modeli, yeni bir donanım paketi ile satışa sunulmaya başlandı. Kia Sportage ürün gamına yeni eklenen 1,6 lt. benzinli Plus paketinde, başlangıç paketine ek olarak ısıtmalı ön ve arka koltuklar, supervision gösterge paneli, akıllı park sistemi ve ISG sistemi ( dur – kalk sistemi ) standart olarak sunuluyor.

Kia’nın Sportage 1,6 lt. benzinli modelinde 3,000 TL indirim uygulanıyor. Bu indirimle birlikte Kia Sportage 1,6 lt. benzinli modeli 59,700 TL,  1,6 lt. benzinli Plus modeli ise 62,700 TL fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. 3,000 TL indirime ek olarak 2,000 TL’ye varan takas indirimi de Mayıs ayı itibariyle sunulmaya başlanacak.

Sportage’ın sahip olduğuı dur – kalk sistemi ( ISG- Ecodynamics) teknolojisi, yoğun trafikte ya da trafik ışıklarında beklerken, sürücünün ayağını gazdan çekip vitesi boşa aldığı an devreye girerek motoru durduruyor. Böylece hem yoğun trafikte oluşacak aşırı yakıt tüketimini önlüyor, hem de düşen emisyon değeriyle çevrenin korunmasına büyük katkı sağlıyor.

Sınıfında pek çok modelde bulunmayan Akıllı Park Sistemiyle ise Sportage, ön ve arka sensörlerini kullanarak en uygun park yerini bulup sesli ve görüntülü uyarı sistemiyle haber veriyor. Sürücü, gaz pedalına bastığında en doğru direksiyon manevralarını yaparak aracın en rahat biçimde park etmesi sağlanıyor.

Kia Sportage 1,6 lt. benzinli modelinin başlangıç paketi de pek çok zengin özellik ile donatılmış. EuroNCap’ten aldığı 5 yıldız ile güvenliğini kanıtlayan Kia Sportage’da son teknoloji ürünü çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. Standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuşta Kalkış Desteği Kontrolü), DBC (Yokuşta Fren Kontrolü), TCS ( Çekiş Kontrol Sistemi ) gibi farklı güvenlik donanımları mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında araca anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, sürücüye eve kadar eşlik eden otomatik far kapama, LED gündüz farları ve kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı bagaj kapağına entegre arka görüş kamerası yer alıyor.

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
halil
Guest
halil

Şu bir gerçek, Kia ,ve Hyundai (aynı grup) çok ciddi bir atılım yaptı.İddia ediyorum Suv segmentinde Kia Sportage en şık,dizaynı en mükemmel araç,Kia daha şık suv tasarlayaya kadar en şık suv bu, mükemmel dizayna sahip ve çok kaliteli donanımlı bir araç,çok başarılı

Kurmayerbas
Guest
Kurmayerbas

Bu fiyata sunulan donanım çok iyi.Premium olarak lanse edilen markalar bu donanımın yarısını bile sunmadan 4-5 katı fiyata araçlarını kakalıyorlar.Tasarım ortada,güvenlik ortada,rahatlık vs. hepsi bence çok güzel.Niye fazla para verip sadece ismi için araç alınıyor anlamak mümkün değil.Kia’yı kutluyorum.