2013 Toyota Avalon New York’ta Tanıtıldı

2013 Toyota Avalon New York’ta Tanıtıldı

2
SHARE

2013 Toyota Avalon New York’ta TanıtıldıNew York’ta yaşanan sedan savaşına Toyota da katıldı. 2012 New York Otomobil Fuarı’nın beklenen otomobillerinden biri olan 2013 Avalon daha dinamik tasarım özellikleri ve zengin donanım paketleriyle ön plana çıkıyor.

İlk bakışta GT 86’dan esinlenmiş gibi duran sportif görünümlü ön tampon, LED gündüz farlarına sahip aydınlatma grubuyla uyumlu bir görünüm çizen bombeli kaput tasarımı ve arkaya doğru eğimli tavan çizgisi dikkat çekiyor.

Arka kısmına geçildiğinde ince yapılı stoplarda da yine LED aydınlatma teknolojisi kullanıldığı görülen otomobilin çift egzoz çıkışı dinamik bir görünüm ortaya çıkarıyor. Öte yandan, yeni jant kombinasyonlarının 17 ve 18 inç çaplı olması boyu 5 metreyi aşan bir premium sedan için yeterli olup olmadığı tartışmaya açık…

İç mekan tasarımında da son yılların trendlerine uyan Japon otomobil üreticisi Toyota, ön konsolu deriyle kaplarken havalandırma ızgaralarını ince yapılı tasarlamış. Direksiyon simidini ailenin daha küçük modelleriyle paylaşan Avalon’da geniş bir orta konsol ve buraya serpiştirilmiş küçük kumanda düğmeleri dikkat çekiyor. Ahşap ve krom kaplamaları da göze hoş gelen aracın ön koltuk ısıtma ve havalandırma fonksiyonlarının, vites kolu arkasına yerleştirilen dairesel kumandalarla yapılması şık bir dokunuş olmuş.

Motor seçenekleri hakkında henüz bilgi verilmeyen Avalon’un 2.4 ve 3.5 litre hacimli benzinli ünitelerle donatılması bekleniyor. Tabii ki hibrit versiyonu da unutmamak gerekiyor.

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
Bm Fatih06
Guest
Bm Fatih06

harika ötesi olmuş…inşallah 2.0 dizel otamatiğide olur

Omer Bulut
Guest
Omer Bulut

SÜPER