Yeni 2012 Fiat Linea 34 Bin 360 Liraya Satışa Sunuldu

Yeni 2012 Fiat Linea 34 Bin 360 Liraya Satışa Sunuldu

8
SHARE

Yeni 2012 Fiat Linea 34 Bin 360 Liraya Satışa Sunulduİlk olarak 2007 yılının ilkbahar aylarında Türkiye’de satışına başlanan ve aradan geçen 5 yıl sonrasında 85 bine yakın müşterinin tercihi olan Fiat Linea, 25 milyon dolarlık yatırımla yenilendi.

Linea, özellikle iç mekanda gerçekleştirilen çarpıcı değişiklikleriyle bir adım öne çıkıyor.

Yeni Fiat Linea, çift şeritli krom ön ızgarası, daha kaslı tasarıma sahip ön alt hava girişlerindeki krom şeritleri ve sis farlarıyla elbette yeni ön tamponuyla daha iddialı bir görünüm sunuyor. Arka bölümde ise plakalık bölümü bagaj kapağına taşınırken, krom detaylar ve yeni arka tampon yine farklılığını ilk bakışta belli eden dinamik unsurlar arasında yer alıyor.

En yoğun değişimlerin yaşandığı kabin içinde ise ön konsol, yenilik operasyonunun merkezini oluşturuyor. Sedan bir otomobile uygun renk ve kumaş döşeme seçenekleriyle kombine edilerek albenisi daha da artan yeni tasarımlı kabin içinde konfor odaklı yeni teknolojik donanımların adaptasyonu da dikkat çekiyor.

Blue& Me TM ’ye eklenen AUX girişi sayesinde iPod gibi cihazlar da bir kablo yardımıyla rahatça bağlanabilirken, USB girişinin ise orta konsola taşınmasıyla sürücünün artık çok daha rahat erişim sağlayabilmesi amaçlanıyor. Bu sayede EcoDrive özelliğinden de sürücülerinin yararlanabilmesini sağlayan yeni Fiat Linea’da ayrıca tamamen yenilenen çift iklimlendirmeli otomatik klima gibi özelliklere de yer veriliyor. 6 hava yastığının yanı sıra ESP, ABS, ASR, MSR ve Hillholder gibi aktif güvenlik sistemleriyle donatılan Yeni Fiat Linea, yağmur ve arka park sensörlerinden hız sabitleyiciye kadar zengin ekipman özelliklerine de sahip olarak müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Öte yandan, 2603 mm’lik aks mesafesi ile hem önde hem arkada oturan yolcularına ferah yaşam alanı ve geniş diz mesafesi sunan Yeni Fiat Linea, hem İtalyan estetik anlayışını yansıtan tasarımı hem de 4596 mm’lik uzunluk (36 mm’lik artışla), 1730 mm’lik genişlik ve 1494 mm’lik yükseklik ölçüleriyle de sınıfının her açıdan kompakt estetik değerlerini de sunabiliyor. Yeni Fiat Linea, 500 litrelik bagaj hacmiyle ise (arka koltuklar katlandığında 870 litre) sınıfının en iyisi olma iddiasını yine sürdürüyor.

Fiat’ın yeni nesil tasarım anlayışı kapsamında ön ve arka bölümlerde yapılan dinamik değişimlerle iddiasını arttıran Linea, konfor özellikleri zenginleştirilmiş Easy, Urban ve Lounge adı verilen 3 yeni donanım paketine kavuştu.

Nisan ayı boyunca 34 bin 360 liradan başlayan kampanyalı anahtar teslim satış fiyatıyla pazara sunulan Yeni Fiat Linea, 1.4 litre 77 beygir benzinli ve 1.3 litre 95 beygir, 1.6 litre 105 beygir Multijet dizel motor seçeneklerine sahip. Haber kaynakları: Hürriyet/EkonomiArabam.com

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
Fıat
Guest
Fıat

Süper Bir araba fıat böyle araba cıkaracaqıma inanamıyordum
<3

sayım ergezdir
Guest
sayım ergezdir

linea geröekten bir aile için ideal bende 2011 emoşini var triptronik olanı çok beğenerek biniyorum ama sadece fiatın servisleri hoşuma gitmiyor ilgisizlik hat safada adam gibi bakım yapmıyorlar müşteriye aydınlatma gibi bir özellikleri yok

Sakin Denemeyin
Guest
Sakin Denemeyin

Bir linea kullanıcı olarak tavsiyem Fiat tan uzak durun.Bir senede 11 defa servise gitmek zorunda kaldım.Dertli oldum…

Ahmet
Guest
Ahmet

süper bi araba bunu almayı düşünüyorum

Levent Yazıcıoğlu
Guest
Levent Yazıcıoğlu

Puntoya bagaj ekleyip acele tarafından sedan pazarına yetiştirilen model. Puntoya göre eni çizildiği içinde bu boya göre eni çok dar. Yani orantısız . Halkımız ucuz diye mecburiyetten aldı ne yapsın. Şimdi tampon vs.değişikliği ile biraz görsel açıdan hoş olmasını sağlamışlar.Bence en önemli değişiklik ön dashboardda olmuş. Eski hali çok çok kötüydü.Şimdi Bravo göstergeleriyle ve tuşlarıyla birşeye benzemiş. Ancak unutulmasınki makyajlanan araçlar ömrünün sonuna gelmeye başlamış demektir.