2013 Opel Astra Sedan Resmi Olarak Tanıtıldı

2013 Opel Astra Sedan Resmi Olarak Tanıtıldı

28
SHARE

2013-Opel-Astra-Sedan-Official-2.jpgOpel’in en çok tercih edilen kompakt otomobili Astra Sedan gövde tipi ile daha geniş kitlelere uzanıyor.

4 kapılı Astra Sedan’da Opel tasarım dili, sportif görünüm ve karakteristik Astra çizgileri, yeni teknolojiler ve yüksek standartlarda donanım özellikleri ile sunuluyor.Türkiye pazarında ön satışına Ağustos ayında başlanacak olan Astra Sedan, ön satışla beraber Opel resmi bayiliklerinde sergilenmeye başlayacak. 2012 yılının son çeyreğinde ise 4 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği ile pazarda olacak.

Ağustos ayında Türkiye pazarında ön satışına başlanacak olan Astra Sedan modeli pazara 5 farklı motor seçeneği ile sunulacak: 100 hp – 180 hp arası güç üreten 4 benzinli motor ve 95 hp güç üreten 1.3 lt dizel motor. 2013’te ise Opel’in en yeni motor teknolojisi SIDI ECOTEC (kıvılcım ateşlemeli direk injeksiyon) 4 silindirli benzinli 1.6 lt’lik turbo motor ile sunulmaya başlanacak.

Yeni Astra Sedan, 5 kapılı Hatchback ve Sports Tourer ile aynı tekerlek açıklığına sahip ve böylece aynı iç mekan genişliğini sunuyor. 460 lt’lik sedan, Hatchback modellerden 90 lt daha geniş hacimli. Arka koltukların 60:40 katlanması ile bagaj hacmi 1010 lt’ye kadar genişletilebiliyor.

Gelişmiş Teknolojiler Karakteristik Astra Özellikleriyle Notchback Segmentinde Sportif ve çekici tasarımı ile karakteristik Astra özellikleri yüksek teknoloji ile bir araya geliyor – bazıları eşsiz, bazıları ise segmentte bir ilk-. Opel’in yeni 4 kapılı kompakt sedanı yüksek standartları isteyen müşterileri hedefliyor. Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Bi-Xenon Ön Farlar ve bir çok aydınlatma özelliği sunuluyor.

Sürüşe duyarlı FlexRIDE şasi sistemi otomatik olarak yol ve sürüş dinamiklerine tam uyum gösteriyor. Ve sürücüye 3 sürüş modundan birini seçme şansı veriyor. Alman AGR onaylı ergonomik koltuklar ve yeni bilgi-eğlence sistemleri, yolculukları daha konforlu ve eğlenceli hale getiriyor. Entegre navigasyon sistemi NAVI600 Türkiye haritasını içeren SD kart ile sunuluyor.

Yeni Astra Sedan’ın dünya prömiyeri 29 Ağustos – 9 Eylül arasında Moskova MotorShow’da gerçekleştirilecek. Türkiye pazarında Ağustos’ta ön satışına başlanacak.

Leave a Reply

avatar
Yavuzserdem
Guest
Yavuzserdem

vw motoru güçlü olabilir ama opel’in iç malzeme kalitesi dış tasarım unsurları rakiplerinin çok önündedir.bilen bilir siz alın görün

Opel Astra
Guest
Opel Astra

Benim abimde 2006 astra vardı 1.6 dizel kalkarken çok zorlanıyordu Birde 1.3 ü düşünün 10 derece bayırda zor kalkıyordu 1.3 çok düşük gelir

Harikeyn_
Guest
Harikeyn_

arkadaşlar..bugün aracıma yağ almak için benzin istasyonuna gittim ve en ucuz isim yapmiş yağlar 90 tl den başlıyor(10w40)bende eve geldim ve araştırmaya başladım Rheniol diye bir yağ markası buldum Türkiye ye yeni gelmiş Alman malı oldukça kaliteli olduğunu Almanya da mercedes in kullandığını falan yazmışlar bilgisi olan veya tavsiye eden varmı?

Alperen Pekin
Guest
Alperen Pekin

2012 heçbek astram var multijet ve turbosu çok iyi iş görüyor 90 2000 motorlu araçlarla çok rahat yarışabiliyor

Hakan
Guest
Hakan

Fiyatlarını bilen var mı acaba ?

Pascal_numan
Guest
Pascal_numan

misafir sen de kendi malını övenlerden çıktın bu kadar da marka fanatiği olunmaz arkadaşım jettanın tsi motoru ile opelin dizel motoru bir mi. 1.3 dizel iş yapmaz opelin acilen 1.6 dizele geçmesi lazım o kadar