1.6-litre Dizel Motorlu Honda Civic Hatchback Paris’te Tanıtılacak

1.6-litre Dizel Motorlu Honda Civic Hatchback Paris’te Tanıtılacak

4
SHARE

1.6-litre Dizel Motorlu Honda Civic Hatchback Paris’te TanıtılacakJapon üretici Honda, geliştirme süreci tamamlanan 1.6-litre i-DTEC dizel motora sahip yeni Civic hatchback modelini Paris’te objektiflerin karşısına geçirecek.

Honda Motor Company CEO’su Takanobu Ito, Honda’nın tüm araçları için geliştirmeye başladığı yeni motorlarının müjdesini verdi. Ito, ‘Earth Dreams Technology’ adı verilen yeni motorların Honda sevenlerin beklediği performansı, düşük emisyon değerleriyle sunacağını ve tüm Honda modellerinde kullanılacağının bilgisini verdi.

Honda’nın ‘Earth Dreams Technology’ adı verilen yeni motor serisinin ilk ürünü, Avrupa ve Türkiye pazarı için oldukça büyük bir öneme sahip olan 1.6-litre i-DTEC dizel motor olacak. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan motorun, teknik özellikleri ile sınıfının en ekonomik ve en performanslı dizel motoru olacağı öngörülüyor.

Kendi sınıfındaki motorlar arasında en hafif yapıya sahip olan yeni 1.596cc’lik dizel motor, 4000rpm’de 120 PS güç üretirken 94g/km’lik CO2 emisyonu ile de performans ile çevrecilik arasında çok iyi bir denge sağlıyor. Ayrıca 2000rpm’de 300Nm tork değeri ile de tüm Honda modellerine mükemmel bir kullanışlılık sağlamış oluyor.

Testler sonucunda performansı ve sessizliğiyle büyük beğeni toplayan yeni 1.6 dizel motor, özellikle alt devirlerde sunduğu yüksek tork değerleriyle sürücülere daha rahat ve konforlu bir sürüş imkanı sunuyor.

Yeni 1.6-litre i-DTEC dizel motor ile donatılan Civic HB’in ortalama yakıt tüketimi sadece 3.6lt/100km. (standart 16-inç jantlar ile). “Turkeycarblog”

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
seçil
Guest
seçil

2013 ıkıncı ceyrekte gelıyormus.. fıyatı da 50-60 arası olacakmıs.. 100km de 3,6 lt yazıo süper bişi. suan elegans var bende bunu satıp hemen alırım zaten gözüm hb teydi ama ıkıncı elı tutulmuyor dıe almamıstım 🙂

AVP
Guest
AVP

arkadaşlar bugün autoshow daydım ve nihayet hondanın dizel motorunu gördüm ( çok şükür ) cıvıc modelinin hatback versiyonu ile 2013 yılının 3. çeyreğinde piyasaya çıkacakmış.bir honda kullanıcısı ve seveni olarak bu haber beni çok mutlu etti eeee nede olsa HONDA hayat onda…..

fth
Guest
fth

bence tüm piyasayı mahfeder türkiyede, eger getirirsiler tabi !

rasit1995
Guest
rasit1995

vallahi bu araba ülkemize gelirse çok iyi olur hemde çok az yakıyor.