2013 Citroen Berlingo Electric Duyuruldu

2013 Citroen Berlingo Electric Duyuruldu

0
SHARE

2013 Citroen Berlingo Electric DuyurulduFransız üretici Citroen, Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen IAA – Uluslararası Ticari Araçlar Fuarı’nda yeni Berlingo Electric modelinin örtüsünü kaldırıyor.

Kurumsal müşterilere yönelik olarak tasarlanan araç platform kardeşi yeni Partner Electric’te olduğu gibi arka dingilin her iki tarafına konumlandırılan 22,5 kW / h kapasiteli iki adet lityum-iyon pilden beslenen elektrik motoru toplam 67 hp (49 kW) güç ve 200 Nm tork üretiyor.

Normal ve hızlı olmak üzere iki farklı modda şarj edilebilen piller, standart bir prize bağlandığında altı ile dokuz saat arasında doluyor. Eğer uygun altyapıya sahip hızlı şarj modu kullanılırsa pillerin %80’ni sadece yarım saat içinde doluyor. Bataryalar tam şarj edildiğinde yeni Berlingo Electric’in menzili 170 km’ye kadar yükseliyor.

Öte yandan, elektrik sistemlerinin tamamı kaput ve gövde kabuğunun altında bulunduğu için standart modelde sunulan 4.1 metreküp kargo kapasitesi ve 675 kg’lık yük kapasitesi korunmuş.

Yeni Berlingo Electric, 2013 yılında satışa sunulacak.

2013 Citroen Berlingo Electric Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar