2013 Volkswagen Golf 7 Berlin’de Tanıtıldı

2013 Volkswagen Golf 7 Berlin’de Tanıtıldı

16
SHARE

2013-VW-Golf-7-Live-Berlin-01.jpgAlman üretici Volkswagen, yeni Golf’ü Eylül sonunda kapılarını açacak 2012 Paris Otomobil Fuarı öncesinde Berlin’de tanıttı.

Tasarımı baştan aşağı yenilenen yedinci nesil Golf mevcut modele göre daha hafif, daha ferah, daha güvenli ve daha tutumlu.

7’nci nesil VW Golf, MQB adı verilen modüler platformda (Modular Transverse Matrix) geliştirilmiş bir otomobil olarak dikkat çekiyor. Dış tasarımında çok radikal bir değişikliğin olmadığı yeni Golf’te devrimden ziyade evrim nitelendirilebilecek bir çizgiyle karşımıza çıkıyor. Aracın özellikle iç mekanındaki yenilikler ve kalite ön plana çıkıyor.

İlk defa 1974 yılında tanıtılan ve 2012’ye kadar 6 nesilde 30 milyona yakın satarak bir efsane haline gelen VW GolfGolf’ün yeni nesli, önceki nesilden hem daha konforlu hem daha geniş hem de daha güvenli. 100 kilogram hafifleyen aracın 4255 mm’lik uzunluğu eskisinden 56 mm, 1799 m’lik genişliği ise eskisinden 13 mm daha fazla. Yükseklikse 28 mm azalarak 1452 mm olmuş. Bu sayede 0.27 Cd’lik rüzgar direnç katsayısına sahip aerodinamik bir gövde edilmiş. 2637 mm’lik dingil mesafesi de 59 mm artış göstermiş ve ön tekerleklerin 43 mm öne çekilmesiyle iç mekanda daha fazla alan sağlanması amaçlanmış.

Aracın dış boyutlarındaki artış ayak izinin de büyümesine yol açmış. VW yetkilileri yedinci nesil olarak yollara çıkacak yeni Golf’ün arka koltuklarında diz mesafesinin 15 mm, önde omuz genişliğinin 31 mm, arkada omuz mesafesinin ise 30 mm daha iyi olduğunu belirtiyor. Bagaj hacmi mevcut Golf’e göre 30 litre büyüyerek 380 litreye yükselmiş. Yeni VW Golf’ün tüm motorlarında stop/start sistemi standart.

İlk etapta benzinli motor olarak 4.9 lt/100 km’lik ortalama tüketim sunan 1.2 lt TSI 85 beygir, 4.8 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi sunan silindir deaktivasyon teknolojili 1.4 TSI 140 beygir seçenekleri sunulacak. Dizel motorlarda ise 3.8 lt/100 km ortalama tüketim sunan 1.6 TDI 105 beygir ve 4.1 lt/100 km ortalama tüketim sunan 2.0 TDI 150 beygir seçenekleri var.

2013 Golf’te ilk defa sürücü profil seçim olanağı da sunulacak. Buna göre sürücü Eco, Sport, Normal ve Individual olmak üzere 4 farklı sürüş seçeneğinden birini tercih edebilecek. DSG şanzımanda bunlara ek olarak Comfort seçeneği olacak. VW’den yapılan açıklamaya göre otomobil hakkındaki daha kapsamlı bilgiler 2012 Paris Otomobil Fuarı zamanı açıklanacak.

2013 Volkswagen Golf 7 Güncel Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
Onve
Guest
Onve
Ya bir kere şunun altını çizmek gerek sanırım. Artık her otomobil yenilediğinde bambaşka bir araçla karşılaşır olduk. Bir önceki kasadan izler taşıyan otomobil yok gibi bir şey. Oysa otomobiller de insanlar gibidir aynı çizgide yalnızca olgunlaşmaları gerekir. Bu yüzden de şöyle bir etrafımıza baktığımızda bir sürü özgün olmayan ve biri diğerinin aynı onlarca otomobille karşılaşıyoruz. Hiçbirinin karakteri yok, çizgisi yok, stil sahibi değil hiçbiri. Bunu yapmayan yalnızca VW. Bu bilinçli bir tercih ve çok da doğru. Dolayısıyla ben çok beğendim ve “bunun neresi yeni”, “bu araba da hiç değişmedi” gibi yorumlara da asla katılmıyorum. İşin sihri ve farkı orada zaten!… Read more »
hisarlı
Guest
hisarlı

Efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir dii ama artık şekil şemal hep aynı sadece iç tasarım değişir oldu.

Yusuf07-
Guest
Yusuf07-

arabanın yandan arka görünümü golf 4 aynı far kullanılmış mühendislerin gözünden kaçmış galiba

Caglarsanmak
Guest
Caglarsanmak

golf artık panoramik cam tavan yapsın arkadaş ne bu sunroof çilesi ya

Aykut-d
Guest
Aykut-d

8 yildir golf v kullanicisi olarak, biraz daha radikal kasa degisikligi bekliyordum. Sahsi gorusum, arac ilk kez golf alacaklar icin mukemmel ama eski kullanicinin yenilemesine gerek olacak bir degisim yok. Guclu rakipler volvo v40 , mercedes yeni A serisi alternatif olarak degerlendirilebilir.