2014 Ford Transit Connect’in İç Mekan Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

2014 Ford Transit Connect’in İç Mekan Fotoğrafı Ortaya Çıktı!

16
SHARE

2013 Ford Transit Connect’in İç Mekan Fotoğrafı Ortaya Çıktı!Hannover Ticari Araç Fuarı’nda tamamen yeni araçlarını sergileyen Ford, yeni Transit ve yeni Transit Connect’i ilk kez dünya kamuoyu ile paylaştı.

İki yeni model, Ford’un Avrupa’daki ticari araç ailesini 2013 sonuna kadar yenileme hedefinde önemli bir adımı oluşturuyor. Global platformları kullanan bu araçlar Ford’un dünya çapındaki tüm pazarlarda müşteri beklentilerini karşılayan, sınıflarının liderleri, yeni nesil ticari araçlar sunan yeni yaklaşımını vurguluyor.

Yeni Transit ve geliştirmesi Ford Otosan Ar-Ge ve Mühendislik Merkezi tarafından yapılan yeni Transit Connect, 20-27 Eylül tarihleri arasında Almanya Hannover’de düzenlenen IAA Hannover 64. Uluslararası Ticari Araçlar ve Yan Sanayi Fuarı’nda sergileniyor.

Ford Dünyası için, “One Ford” stratejisi doğrultusunda Kocaeli Ford Otosan tesislerinde geliştirip üretilen Transit, tamamen yenilenen ve tamamen yeni olarak üretilen modelleri, 2013 yılının son çeyreğinde pazara sunulacak. One Ford ürün stratejisi doğrultusunda Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer dünya pazarları için geliştirilen fuarın bir diğer yıldızı Yeni Transit Connect ise sınıfının en iyi yakıt ekonomisi, düşük CO2 emisyonu, konfor ve güvenlik özellikleriyle 2013 yılı sonlarında satışa sunulacak.

Yeni Transit, yeni nesil global Transit ailesinin başlangıcını temsil ediyor

Dünya kamuoyunun önüne ilk kez Hannover Fuarı’nda çıkan ve yeni nesil global Transit ticari araçlarının başlangıcını simgeleyen Yeni Transit; fonksiyonel, güçlü ve inovatif bir alternatif olarak mevcut Transit’in yerini alacak. One Ford ürün stratejisi doğrultusunda Kocaeli’nde geliştirilen ve üretilen Yeni Transit; 2013 yılı sonlarında Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer önemli pazarlar da dahil altı kıtada satışa sunulacak.

Sağlamlık ve dayanıklılık alanında efsanevi bir ün kazanan Transit markası, yeni global modeliyle de bu geleneği sürdürüyor. Çeşitli gövde tipleri ve modelleriyle son derece geniş bir yelpazeye sahip olan Yeni Transit, sınıfının lideri yük taşıma yeteneği ile sıradışı bir dayanıklılık sunuyor ve sınıfının en iyi yakıt ekonomisini hedefliyor.

Kullanıcılar, Yeni Transit’te Ford’un son binek otomobillerinde görülen çok sayıda kullanışlı özellik ve sürücü destek teknolojilerini de seçebiliyor. Bunlar arasında Ford SYNC, sesli kullanılabilen Acil Durum Destekli araç iletişim sistemi, Arka Görüş Kamerası, Adaptif Hız Sabitleyici ve Şeritten Ayrılma Uyarısı da bulunuyor.

Şık ve akıllı Yeni Transit Connect

One Ford ürün stratejisi doğrultusunda Ford Otosan tarafından Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer dünya pazarları için geliştirilen yeni global kompakt Transit Connect şık bir kokpiti, akıllı eşya yeri çözümlerini ve en son Ford sürücü desteği özelliklerini ile kabin teknolojilerini içerirken, sınıfında Active City Stop’u sunan ilk araç olma özelliğine sahip.  Araçta, Acil Durum Destekli, sesle kontrol edilebilen Ford SYNC araç iletişim sistemi de mevcut. Şıklığıyla dikkat çeken yeni Ford Transit Connect, küçük ticari araçlar sınıfında yük taşıma yeteneği, kullanım maliyeti ve dayanıklılık açısından standartları yükseltiyor ve şu anki modelin başarısını daha da artırıyor.

Avrupa’daki motor ailesinde; 75, 95 ve 115 PS versiyonlarıyla son derece verimli 1.6 litre Duratorq TDCi dizel ve yeni 2012 “Yılın Uluslararası Motoru” 1.0 litre EcoBoost benzinli motor ve ayrıca altı vitesli otomatik şanzımanla sunulan, çok beğenilen 1.6 litre EcoBoost motorun bir versiyonu sunuluyor. Düşük CO2 atıklı Ford ECOnetic teknolojileri, yakıt tüketimini en aza indirmeye yardım ediyor ve hem dizel hem de benzinli modellerde opsiyon olarak sunulan Otomatik Start/Stop gibi özellikleri içeriyor.

Yenilikçi teknolojiler arasında Yüke Uyumlu Kontrol özelliğini içeren Elektronik Denge Programı (ESP) de var; Yüke Uyumlu Kontrol, ESP sisteminin yükteki değişimleri dikkate alarak gerekli ayarlamaları yapıyor ve böylece araç kısmen ya da tam yüklü olduğunda sistemler bütünüyle etkin durumda kalıyor.

2014 Ford Transit Connect Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
Levent
Guest
Levent

Bende daha önce opel vectra vardı 2.0 motor şimdi connect aldım aynı yolaa opelle 1.200 km yapıyodum bu connectle yakıt üzerine 700 km zor gidiyorum yakıt üzerine kimse solluyamaz ford’u

Levent
Guest
Levent

Yakıt üzerine fordu kimse solluyamazz :)) bendede 110’luk GLX VAR Araç çok güzel çekişi gidişi ama yakıt üzerine 1.sınıf ford 😀

fahri tural
Guest
fahri tural

transit connect 2012 10000 110 glx aldım 33000 tl .cinsi kamyonet(panelvan) yazıyor,kullanım amacı yük nakli-hususi yazıyor.hususi yazınca 2 yılda muayne ve boğaz köprüsü geçişi serbest diye biliyorum doğrumudur.

Fatih Aktaş
Guest
Fatih Aktaş

motoro sesı cok abartılı degıl bıraz var ama dıgerlerıne göre 110 glx ps performancı süper cekıs fln memnunum ben 114 bın kuusrde araç da hala kız gıbı ıc 24-25.000 alıcı buluyorum yenı kasası uygun olursa güzel olur 2013 kasa 40.000 tl 110 lugu 2014 o fıyat cekerlrse güzel olur

yalçın yüksel
Guest
yalçın yüksel

motor sesi bu sürümde çözülmüşüdür öncekiler tam bir traktördü bu yüzden Beni kaybettiler volkswagen e geçtim