2013 Toyota Auris İstanbul Autoshow’da

2013 Toyota Auris İstanbul Autoshow’da

7
SHARE

2013 Toyota Auris İstanbul Autoshow’daToyota, 2013 yılında pazara sunacağı C- hatchback modeli Auris’in yeni neslini Türkiye’de ilk kez İstanbul Autoshow’da otomobil meraklılarının beğenisine sundu.

Görünüm ve donanımı baştan sona değişen Yeni Auris şimdi çok daha cesur ve dinamik özelliklere sahip bir otomobil olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Yeni Auris, Toyota’nın arzu edilen, daha çekici ve dinamik otomobiller üretme konusundaki kararlılığını başarıylayansıtırken, vazgeçilmez Toyota değerleri olan kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik üzerine inşa ediliyor.

Dışarıdan ve içeriden tamamen yeniden tasarlanan yeni nesil Auris sportiflik ve dinamizmde rakiplerini geride bırakıyor. Bir önceki nesile göre 30 mm artırılarak uzunluğu 4275 mm’ye ulaşan Yeni Auris’in yüksekliği de 55 mm düşürülerek 1460 mm’ye indirildi. 2600 mm’lik dingil mesafesi ve 1760 mm’lik genişliği korunan Yeni Auris, zemine hakim güvenli ve ayakları yere daha sağlam basan bir görüntü kazandı.

Segmentinin en iyisi olan 0,28 Cd sürtünme katsayısı ile sürüş çevikliği artan Yeni Auris’in, bu mühendislik tasarımı sayesinde yakıt tüketimi de düşürüldü. Yeni nesil Auris’te sunulan en dikkat çekici yeniliklerden biri de iç mekan hissine etkili bir dokunuş yapan “Skyview” tavan. “Skyview”, C segmentindeki en büyük panoramik cam tavanlardan biri olarak yeni Auris’in iç mekanında daha fazla konfor ve ferah bir hacim sunuyor.

2013 Toyota Auris Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
levent
Guest

peugeot 208 diyen halt etmiş.Arkası i30 a benziyo diyen biraz daha baksın alaksı yok araç hakkaten güzel olmuş tebrikler toyota

cabbar
Guest
cabbar

peugeot 208 daha etkileyici çok sade bir tasarım toyota güzel yeni auriste teknolojik bir araç ama peugeot 208 derim ben

murat
Guest
murat

arka tasarım hyundai i30 ile aynı iç tasarımı ise sanki tasarımcısı bunu nereye koysam diye şaşırmış gibi dağınık tasarlamış.velhasıl ön tasarımı dışında dikkate değer bir şey yok.eski kasa auris buna 10 çeker.

Abdurresit
Guest

turkiye’de ne zaman satışa sunulacak? bilen var mi?

Emrah Selin Uçtu
Guest

bu arcın sport vagonu super.ve bana gore coralla auris izlerini taşıyacak .