Şirketin tarihinin en kapsamlı makyaj operasyonunu geçiren Mercedes-Benz E-Serisi ailesi Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Mercedes E63 AMG S 4Matic. 585 bg gücündeki süper sedan, 3,6 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza ulaşabiliyor ve elektronik olarak sınırlanmış 300 km/s azami hıza sahip.

Yeni versiyon artan gücünü artık 4 tekerleğinden aktarabiliyor.

Makyajlanan E-Serisi ile Mercedes-Benz E-Serisi Coupe ve Cabriolet de yeni görünüme ve teknolojilere kavuştu.

Üstü açılır otomobil standart olarak Mercedes’in Aircap sistemiyle geliyor. Tavan açık olduğunda rüzgarın etkisini azaltmak üzere tasarlanmış bu sistemde, 40 km/s hıza ulaşıldığında bir kapak otomatikman ön camın tepesinden fırlıyor ve 15 km/s’nin altına indiğinizde de yeniden alçalıyor.

Hem Coupe, hem de Cabriolet yeni S Sınıfı’ndan alınmış yeni güvenlik kitini içeriyor. Bu kitte otomobilin öndeki veya yandaki trafiği, yayaları ve trafik tabelalarını tespit edebilmesini sağlayan stereo çok amaçlı kamera bulunuyor.

Otomatik şehir fren sistemi de standart olarak gelirken, aracın şeritte kalmasını sağlayan direksiyon yardımlı yeni uyarlanabilir seyir kontrolü ve LED ön farların ana hüzmesini kısmen azaltarak karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önleyen aktif uzun hüzme yardımı ise seçenek olarak sunuluyor.