Mercedes-Benz, kısa süre önce ağır bir makyaj operasyonundan geçirdiği 2014 E-Serisi sedan ve wagon modellerini İngiltere pazarı için fiyatlandırdı.

Nisan ayında satışa sunulması planlanan araçların en uygun fiyatlı versiyonu olan E 220 CDI SE sedanın fiyatı 32,400 Sterlin’den başlıyor. Altı-ileri vitesli manuel şanzımanlı yeni E 220 CDI SE wagon için 34,310 Sterlin’i gözden çıkarmak gerekiyor. Daha önce İngiltere’de SE, Avantgarde ve Sport donanım isimleriyle satışta olan mevcut modelin makyajlı varyantları sadece SE ve AMG Sport olarak sipariş edilebilecek.

Selefinden 2,280 Sterlin daha pahalı olan yeni SE, Alman üreticinin açıklamalarına göre değeri 4,000 Sterlin olan ekstra ekipmanlar ile geliyor. SE’nin standart donanım listesinde 17-inç alaşım jantlar, DAB radyo, spor ızgara ve Çarpışma Önleme Yardımcısı (Collision Prevention Assist) yer alıyor.

Öte yandan, eski Sport modele göre 575 Sterlin daha pahalı olan yeni AMG Sport paketinde ise COMAND sistemi ve daha iyi spor koltuklar gibi yaklaşık 3,000 Sterlin değerinde ekstra donanım bulunuyor.