2014 Citroen C4 Picasso Resmi Olarak Tanıtıldı!

2014 Citroen C4 Picasso Resmi Olarak Tanıtıldı!

5
SHARE

2014 Citroen C4 Picasso Resmi Olarak Tanıtıldı!

2014 Citroen C4 Picasso yeni haliyle internete sızdırılan fotoğraflarının ardından kısa bir süre sonra resmi açıklama ile yeni modelin detaylarını yayınladı.

Daha önce konsept olarak karşımıza çıkan yeni Picasso üretim bandına girdikten sonra bir hayli değişikliğe uğramış. Yeniden elden geçirilen ön yüzün üst tarafında LED gündüz farlarını da içeren ince ızgara bölümü bulunuyor. Otomobilin tüm bölümlerinde krom aksamlar yeni 2014 Citroen C4 Picasso ‘ya elegant bir hava katmış.

İç bölüm herkesi mutlu edecek kapasiteye sahip olarak şık ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş. Üst bölümde bulunan 12 inç büyüklüğünde bilgi ekranın alt tarafında ise ayrıca 7 inç boyutunda eğlence ve müzik sistemi yerleştirilmiş. Yolcu ve sürücünün rahatlıkla kullanabileceği bilgi ve eğlence ekranları ayrıca navigasyonda içeriyor. Çift ton ile sunulan koltuk ve konsol kaplamaları üst sınıflarının hissiyatını yaşatıyor. Manuel vites kolu iç kabindeki şıklığı basit ve demode görüntüsü ile bozsa da genel anlamda iyi not alabilecek bir tasarıma sahip.

2014 Citroen C4 Picasso modelinde göze çarpan en büyük değişiklik Fransız firmanın yeni tasarladığı Efficient Modular Platform 2 (EMP2) adını verdikleri sistem kullanılacak. Böylece otomobilin ağırlığı güncel kasaya oranla 70 kg daha hafif olması sağlanacak.

Motor seçenekleri olarak da 113 beygirlik dizel ve iki benzinli motor seçeneğinin yanı sıra, 118 beygir VTi 120 ve 154 beygir gücünde THP 155 seçenekleri de bulunacak.

2014 Citroen C4 Picasso Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar
newest oldest most voted
nazım
Guest

eskide kasa daha iyiydi bu resmen ucube olmuş ayrıca neden testte şanzıman seçeneklerine değinilmemiş çift kavrama kullandığı söyleniyor doğru mudur?

Rıza
Guest
Rıza

Eski Çirkin picasso şimdi makyaj yapmış, güzelmiş, alımlı olmuş. Çirkin araba yoktur makyaksız araba vardır felsefesi ile alınabilir.

tarık
Guest
tarık

cıtroen c4 picasso normalde güzel ama bu şekliyle cıtroen kullanıcılarını kendinden soğutacağını düşünüyorum.ayrıca aracın ön kısmı aynı concept araca benzemiş.

Crystal Desert
Guest
Crystal Desert

Tasarım ve fonksiyonellik mükemmel, ama şu gösterge tablosunun önpanelin ortasında olması yokmu, benim kesinlikle aracı almaktan vazgeçiren temel sebeplerden bir tanesi dir.

Halil
Guest
Halil

Merakla beklediğim bir haberdi,arka stoplar ve ön led ler çok güzel olmuş,sınıfının en başaralı araçlarından biri,ben beğendim,başarılı olmuş.