Dünyanın en prestijli araba markalarından biri olan İngiliz firması Aston Martin, sayısız sızıntıdan sonra Vanquish Volante modelini resmi olarak tanıttı.

Müthiş araç 6.0 litrelik V12 motorunu coupe modelinden ödünç alarak 573 beygir ve 620 Nm tork üretiyor. Bu donanım sayesinde aracın 0^dan saatte 100 kilometreye çıkarken harcadığı süre sadece 4.1 saniye. Yeni Aston Martin Vanquish Volante’nin ulaşabildiği maksimum hız ise kayıtlara 294 km/s olarak geçiyor.

Aston Martin’in yeni modeli Vanquish Volante, firmanın ürettiği karbon fiber gövdeye sahip ilk araç! Toplam 1,844 kilogram ağırlığındaki araç, sabit tavanlı coupe versiyonundan sadece 9 kilogram daha ağır. Hazır tavandan bahsetmişken, üç derili hafifleştirilmiş kumaş tavan, tamamen katlanabilmek için 14 saniyeye ihtiyaç duyuyor. Açılır kapanır tavan dışında Vanquish Volante dış görünüş ve kabin içerisi olarak coupe meslektaşı ile tamamen özdeş. Araç ayrıca motorda üretilen gücü arka tekerlere ileten Touchtronic 2 altı vitesli otomatik aktarım sistemini de coupe modelinden ödünç alıyor.

Aston Martin Vanquish Volante İngiltere’de 199,995 GBP fiyatında satışa sunulurken aracı Almanya’dan satın alacak olan müşteriler 264,995 Avro gibi bir meblağyı gözden çıkarmak zorunda kalacak. Amerika Birleşik Devletleri’nde en az 297,995 USF ödeyerek yeni Vanquish Volante’ye sahip olabilirsiniz. Son olarak Dubai’de ise 323,974 USD etiketiyle bulunabilen aracın teslimatları İngiltere ve Avrupa kıtasında senenin sonundan önce başlayacak.