Mercedes-Benz marka otomobilleri fabrika çıkışından alıp farlar, iç aksesuarlar, motor, xenon ve LED farlar, alt parçalar, alaşım jantlar, egzoz ve daha birçok aksesuar ekleyen Brabus, yeni CLA-Serisi’ne hafif bir tuning paketi hazırladı.

CLA’ya daha sportif bir görünüm kazandırmak niyetinde olan Brabus, beş farklı tasarıma sahip 18 veya 19 inç çaplarında Monoblok alaşımları müşterilerine sunuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre en geniş versiyon 255/30 ZR 19 (arka aksda) lastikler ile kombine edilen 8.5Jx19 jantlardan oluşuyor. Bu kurulum yol tutuşu da artırıyor.

Diğer güncellemeler arasında standart fabrika amortisörleri ve yüksek performans lastikleri için özel olarak kalibre edilen spor yaylar ve CLA’nın bütün motor senekleriyle uyumlu, arka difüzöre entegre dörtlü spor egzoz sistemi yer alıyor.

Burabus şu anda motor modifikasyonlarını gizli tutuyor ancak söylentilere göre 208 HP güç ve 300 Nm tork üreten stok CLA 250’nin PowerExtra kit ile toplam 245 HP güç ve 385 Nm tork üretir duruma getirildiği iddia ediliyor.

Yolcu kabininde ise kendi döşeme mağazada özel istekleri yerine getiren Brabus, yakın bir gelecekte CLA 45 AMG de dahil olmak üzere yeni CLA-Serisi için daha kapsamlı paketler tanıtacak.