1919 yılından beri bir çok marka için özel üretim tasarımlar yaratan Zagato firması, Aston Martin’in 100. yaşına özel iki model hazırladı; DBS Coupe ve DB9 Spyder Zagato Centennial. 1950’lerin Aston Martin’lerine göndermelerde bulunan her iki otomobil de oldukça etkileyici görünüyor.

İngiliz üretici Aston Martin ile Zagato’nun işbirliği devam ediyor. Markanın 100. yaşını kutlamak için hazırlanan iki model şimdiden alıcılarını bulmuş.

DBS ve DB9 Spyder temelleri üzerine geliştirilen otomobillerin iç mekanı doğrudan bu araçtan alınmış olsa da gövde tasarımı tamamen yeni. Daha ince bir yapıya sahip olan araçların farları, geniş ön panjurun kenarlarına alınırken stop lambaları da ön yüz örnek alınarak şekillendirilmiş.

Bagaj kapakları bombeli yapılarıyla dikkat çeken konseptlerin arka tamponları altında çift egzoz çıkışına ev sahipliği yapan şık bir difüzör yer alıyor. DBS Coupé temelli süper sporun tavanında ise Zagato’nun imzası niteliğinde olan bir çift bombe görülebiliyor.

Öte yandan, Coupé varyantı Amerikalı otomobil koleksiyoncusu Peter Read tarafından satın alınırken diğer otomobil Japon bir iş adamı tarafından alınmış.