Saleen, 2014 George Follmer Edition Mustang modelini Rolex Monterey Motorsports Reunion etkinlinin bir parçası olarak bu hafta Laguna Seca’da halka tanıtıyor.

Birkaç gün önce yayınlanan resmi ön izlemenin ardından Saleen Heritage Koleksyonu’na özel bir Mustang daha katıldı. Bu model, 60’lar ve 70’lerde Indianapolis 500’de, 1973 yılında Shadow ekibi ile F1’de, NASCAR’ın Winston Kupası’nda ve aynı zamanda 1972 yılında bir Can-Am şampiyonu olan yarış pilotunu onurlandırmak için özelleştirilmiş.

Üç farklı gövde rengine sahip olan otomobil stil ipuçlarını Follmer tarafından sürülen 1962 Boss 303 yarış aracından alıyor. 19-inç alaşımla donatılan ve gücünü 470 bhp çıkışlı atmosferik beslemeli V8 motordan alan Saleen George Follmer Edition Mustang altı-ileri vitesli manuel şanzımanla geliyor. Diğer yükseltmeler arasında ise çok yüksek sesli egzozlar ve yarış-özellikli süspansiyon sistemi bulunuyor.

2014 Saleen George Follmer Edition Mustang fiyatı 75 bin dolardan başlıyor. Bu özel koleksiyonun diğer iki parçası olan Saleen Mark Donohue Edition Camaro ve Saleen Savage Edition Barracuda da etkinlik boyunca sergilenecek.