2014 Mercedes Sprinter Makyajlandı

2014 Mercedes Sprinter Makyajlandı

0
SHARE

2014 Mercedes Sprinter

Avrupa’nın en popüler van serisi Mercedes-Benz Sprinter, küçük çaplı bir makyaj operasyonu geçirdi. Güvenlik donanımları da güncellenen hafif ticarinin tüm versiyonlarında Euro VI standartlarını karşılayan motorlar kullanılmaya başladı.

Büyük van modelini yeni krom şeritli büyük ön ızgara ve geniş ön tamponla birlikte daha ciddi bir görünüme kavuşturan Mercedes, arka kısımda ise sadece stop lambalarını (iki parçalı) revize etmiş.

Alman üretici yolcu kabinin fotoğraflarını paylaşmadı fakat yaptığı açıklamalara göre 2014 Sprinter’ın donanım listesinde  yeni döşeme ve koltuk kaplamaları, kalın direksiyon simidi, krom kaplamalar, yeniden tasarlanan vites topuzu ve Bluetooth ve navigasyon ile gelen yeni nesil radyo sistemi bulunacak.

2014 model Sprinter’ın yeni güvenlik sistemleri arasında standart Crosswind Assist (Yan rüzgar yrd.), opsiyonel Collision Prevention Assist (Çarpışma önleme yardımcısı), Blind Spot Assist (Kör nokta yrd.), Highbeam Assist ve Lane Keeping Assist (Şerit takip asistanı) yer alıyor.

Euro VI normlarıyla uyumlu dünyanın ilk vanı olarak lanse edilen yeni Sprinter’ın kaputunun altında 95 PS’den 190 PS’e kadar güç üreten dört ve altı silindirli motorlar görev yapacak. Öte yandan, Euro VI uyumlu dört silindirli 1.8 litrelik kompresörlü motorla çalışan doğal gaz varyantı ise 156 PS güç çıkışı sunuyor.

Motorlar modele bağlı olarak ECO-Gear altı-ileri manuel vites kutusu ve 7G-TRONIC PLUS yedi-ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombine edilebilecek.

Mercedes, yurt dışında yeni Sprinter için ön talep almaya başlamış durumda. İlk siparişlerin Eylül ayı içinde teslim edileceği açıklanıyor. “Turkeycarblog”

2014 Mercedes Sprinter Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar