2014 Skoda Yeti Makyajlandı

2014 Skoda Yeti Makyajlandı

0
SHARE

2014 Skoda Yeti Makyajlandı

Dün internete sızan fotoğrafların ardından Skoda, 2014 model yılı için makyajladığı yeni Yeti modelini resmi olarak duyurdu.

Önümüzdeki ay Frankfurt Otomobil Fuarı’nda halka tanıtılacak makyajlı Yeti, mevcut modele göre daha rafine görünüyor. Revize edilen ön ızgara, sportif ön tampon ve LED gündüz farlarına ev sahipliği yapan yeni bi-xenon ön farlar ile markanın güncel önyüzünü taşımaya başlayan otomobilin kaput tasarımı da artık daha çekici görünüyor. Arka kısımda ise yenilenen stop lambalarına ek olarak bagaj kapağı üzerinde daha belirgin model ve marka armalarına yer verilmiş.

2014 Yeti’yi iki farklı versiyonla sunacak olan Çek üretici, yayınlanan fotoğraflara göre beyaz gövde rengine sahip olan varyantı şehir içi kullanımlar için hazırlamış. Siyah tamponlar, yan çıtalar, koruyucu kaplamalar ve kapı eşikleriyle gelen off-road görünümlü yeşil Yeti ise daha çok hafif engebeli araziler için düşünülmüş. Her iki versiyonun yerden yüksekliği 180mm.

Öte yandan, opsiyonel geri görüş kamerası ile donatılacak ilk Skoda olan bu araç, arka koltuklar dik konumdayken 405 litre, katlandığı takdirde 1,760 litreye kadar kargo kapasitesi sunabiliyor. Diğer değişiklikler arasında bagajda çift taraflı zemin kaplaması, çıkartılabilir LED ışık (bagajda) ve aracın merkezi kilit sistemini kumandaya gerek kalmadan açıp kilitlemenizi ve motoru çalıştırıp durdurabilmenizi sağlayan Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi (KESSY) yer alıyor.

Makyajlı Skoda Yeti’nin kaputunun altında  1.2 TSI 105 PS’den başlayarak 2.0 TDI 170 PS’e kadar uzanan üç benzinli ve dört dizel motor seçeneği görev yapacak.  Motor seçimine bağlı olarak, ön veya dört tekerlekten çekiş, altı-ileri manuel ya da altı/yedi vitesli DSG şanzıman sistemleri tercih edilebilecek.

1.6 TDI 105 PS dizel motorla donatılan en tutumlu GreenLine versiyonu (önden çekişli) manuel şanzımanla kombine edildiğinde yüz kilometrede ortalama 4.6 litre yakıta ihtiyaç duyuyor. CO2 emisyonu ise sadece 119 g/km. “Turkeycarblog”

2014 Skoda Yeti Fotoğraf Galerisi

Leave a Reply

avatar