Almanya merkezli üretici Mercedes-Benz, ilk kez 1982 yılında yollara çıkardığı 190’dan bu yana  10 milyondan fazla C-Serisi sattığını duyurdu.

Markanın sevilen orta sınıf temsilcisi C-Serisi’nin 2007 yılında tanıtılan mevcut modeli 2,3 milyon adetten fazla satmayı başardı. Aracın başarısına dikkat çeken Mercedes-Benz, yeni C-Serisi coupe’nin Almanya, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere hemen hemen tüm pazarlarda liste başı olduğunu söylüyor.

Mercedes-Benz Cars Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Joachim Schmidt, “Mercedes-Benz C-Serisi küresel bir başarı öyküsüdür. ‘Bebek Benz’ olarak başlayan ve premium segmentteki en popüler otomobillerden biri halile gelen C-Serisi yenilikçi mühendislik ve etkileyici verimlilik özellikleriyle otuz yılı aşındır müşterilerimizden ilham alınarak geliştirilmeye devam etmektedir.” dedi.

Öte yandan,  gelecek yıl duyurulacak yeni nesil C-Serisi’nin üretimi Bremen (Almanya), East London (Güney Afrika), Pekin (Çin) ve Tuscaloosa (ABD) bulunan montaj tesislerinde gerçekleştirilecek.