Peugeot’nun Frankfurt’taki 2 900 m² ‘lik standında sergilenen 30 model ve konsept otomobil arasında, ziyaretçiler Yeni PEUGEOT 308’e ayrılmış özel alanda yeni modelin lansman ürün gamını temsil eden tam dokuz farklı versiyonla tanışabilecekler.

Yeni Peugeot308 : Yalın bir tasarım ve yepyeni bir sürüş keyfi için PEUGEOT i-Cockpit

Yeni Peugeot 308 pazarın kalbinde, Avrupa’daki toplam satışların üçte birinden fazlasını oluşturan, stratejik C segmentinde yer alıyor. Hatchback siluet ise bu segmentin %43’ünü temsil ediyor.

Peugeot’nun iddialı hedeflerini karşılamak üzere, tasarımcılar ve mühendisler çok yüksek bir kalite arayışı ile cüretkâr ve modern, yalın ve asil tasarımlı bir hatchback geliştirdiler.

Yeni modüler platform EMP2 (Efficient Modular Platform 2) yeni PEUGEOT 308’in 140 kg ağırlık kazancı ile sınıfının en hafif ve segmentin en kompakt modeli olmasını sağlarken (uzunluk 4,25 m), kısaltılmış dingil çıkıntıları son derece dinamik bir sürüş özelliğini ve geniş bir iç mekânı garanti ediyor.

Yeni Peugeot 308’in yüksek kaliteli döşeme ve malzemelerin kullanıldığı sade ve teknolojik iç mekânı, konsept model SR1’den esinlenilen PEUGEOT i-Cockpit ile ayırt ediliyor. Daha fazla heyecan için kompakt bir direksiyon simidinden, bilgileri rahatça okuyabilmek için göz hizasındaki gösterge panelinden, yüksek bir orta konsoldan ve sezgisel bir kullanım için 9,7’’ dokunmatik ekrandan oluşan PEUGEOT i-Cockpit rakiplerinden kesinlikle ayrılıyor.

Lansmanda mevcut kontrollü tüketimli benzinli ve HDi beş motor seçeneği ve optimize aerodinamizmi (Cx : 0,28, Scx : 0,63) 93 g/km’den itibaren CO2 emisyonlarına izin veriyor (1.6 HDi 92). 2014 ilkbaharında, aralarında yepyeni 3-silindirli benzinli turbo (1.2 e-THP) motor da olan yeni teknolojiler, BlueHDi versiyonlar- segmentte rekor 82 g/km CO2 emisyonlu versiyon dahil – ve yeni nesil 6 ileri otomatik vites kutuları Peugeot 308 ailesini yüksek performanslı ve tutumlu zengin motor seçenekleri ile donatacaklar.

Yeni bir sürüş deneyimi sunuluyor : Peugeot markasının tüm teknolojik birikimi yeni PEUGEOT 308’de hafifletilmiş yeni yürüyen aksam ve geniş boyutlu fren sistemini değerlendiren son nesil ESP ile somutlaşıyor. Yeni platformun avantajları (hafifletilmiş kütle, kısaltılmış dingil çıkıntıları, alçaltılmış ağırlık merkezi, elektrikli direksiyon) ile birleşen bu yeni nesil donanımlar yeni 308’e çeviklik, konfor ve üst düzey yol tutuşu sağlayan, referans sürüş özellikleri kazandırıyor.

Çok sayıda teknolojik sürüş yardım sistemi huzur ve güven duygusunu daha da arttırıyor: Ölü Nokta Gözetimi, Aktif Hız Sabitleyici, Çarpışma Riski Alarmı ve Otomatik Acil Fren.

Segmentte hala ilk ve tek olan Full Led farlar üst versiyonlarda standart.

Fransa Sochaux’da üretilecek olan Yeni Peugeot 308 12 Eylül’den itibaren Avrupa pazarlarına sunulacak. Araç daha sonra Çin’de iç pazar için üretilecek.