Bu hafta Frankfurt’ta tanıtılan Peugeot 208 HYbrid FE konsept, kilometrede 46 gram karbondioksit emisyon değeriyle hedefini geçti.

Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında Peugeot 208 HYbrid FE modelinin hedeflerini aştığını açıkladı.

Peugeot – Total ortaklığı plug-in olmayan (fişsiz) benzinli full hibrid bir araçta 100 kilometrede 1,9 litre (1,9 l/100km) yakıt tüketimi ve kilometrede 46 gram karbondioksit (46g CO2/km) emisyon değeriyle yeni bir rekor kırdı.

Aerodinamik optimizasyon, kompozit malzemelerin ve polikarbonatların yoğun kullanımı sayesinde 200 kg azaltılan ağırlık, 3 silindirli bir motor ile yarı otomatik vites kutusu, dayanıklılık yarış deneyiminden alınan elektrik motoru ve batarya ile birleştiren benzinli hibrit çekiş ünitesi gibi gelişmiş özelliklere sahip konseptin yeni aerodinamik gövde kitinde hava akışını optimize için yeniden şekillendirilen arka difüzör ve stoplara kadar inen büyük bir spoyler bulunuyor. Ayrıca, özel lastikler ile sarılan 19 inç alaşım jantların yanında geleneksel dış aynaların yerini kameraların aldığını da görebilirsiniz.