Brabus, bugün sona eren 2013 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerle buluşturduğu 850 6.0 Biturbo iBusiness çalışmasını detaylandırdı.

Mercedes S63 AMG temelli modelin yeni aerodinamik gövde kitinde modifiye tamponlar, karbon fiber çamurluk hava kanalları ve arka difüzör bulunuyor. Ayrıca, sürüş yüksekliğini yaklaşık 15mm düşüren elektronik alçaltma modülü, karbon-seramik frenler ve 21-inç alaşım jantlara da yer veriliyor.

Apple severlerin rüyalarını süsleyen kabin

“iBusiness” ismine hitaben iPad, Mac mini, iPod touch ve Apple TV gibi Apple ürünleri için optimize edilmiş yeni bilgi-eğlence sistemi, yeni geliştirilen Brabus Remote uygulaması ile kontrol edilebiliyor. “iBusiness” ile S-Serisi’nin standart Comand sistemini de ele geçiren Brabus, aracın tüm fonksiyonlarına iPad mini üzerinden erişebilme imkanı sunuyor. İç mekandaki diğer yenilikler arasında birinci sınıf deri döşemeler, mobil bağlantı noktası, özel arka orta konsol, 15.2-inç TFT ekran, arka koltuk eğlence sistemi ve deri tavana monte fiber optik ışıklar yer alıyor.

Brabus, S63’ün standart 5.5-litre V8 motorunu kaputun altından çıkararak yerine 5.9-litre (5.912 cc) hacimli bir ünite yerleştirmiş! Bu motora yeni turboşarj, yüksek kaliteli dövme pistonlar, yeni krank mili, daha büyük hava filtre kutusu, optimize edilmiş ECU ve paslanmaz çelik spor egzoz sistemi ekleyen şirket, maksimum gücü 850 beygire yükseltirken bazı motor parçalarını korumak adına tork çıkışını 1,150 Nm’de elektronik olarak sınırlamış.

Tüm bu değişimler neticesinde heybetli salonun  0-100 km/s hızlanması 3.5 saniyeye çekilmiş.

Brabus 850 6.0 Biturbo iBusiness ile saatte 350 km hızla yol alırken iPad mini üzerinden bilgi eğlence sistemine bağlanabilir ya da internette sörf yapabilirsiniz.