Alman üretici Mercedes yakında iki büyük haberle bizlerle olacak. C-Serisi ve Viano’nun yerini alacak olan V-Serisi ile yüksek satış rakamlarına sahip iki aileyi birden yenileyecek olan firma her iki aracın da iç mekanlarını gün ışığına çıkardı.

Çok daha yuvarlak hatlara sahip olan iç mekanlardan C Serisi’ne göz attığımızda alt kısmı düzleştirilmiş çok fonksiyonlu direksiyon simidi, yuvarlak havalandırma çıkışları, orta konsolun üzerinde daha büyük bir ekran, ve yuvarlak hatlara sahip düğmeler dikkat çekerken kapılarda S Serisi’ni andıran düğmeler görülebiliyor.

Yükseltilmiş bir vites konsoluna sahip olan aracın bu bölümünde büyük bir kapaklı gözle birlikte kumandası oldukça fütüristik bir tasarıma kavuşan Comand ünitesi yer alıyor.

2014 Mercedes V-Serisi

C Serisi’nin iç mekanı beklendiği gibi daha hoş bir duruşa sahip olsa da model ismi V Serisi olarak değiştirilen araç asıl sürprizi sunuyor. Üç kollu direksiyon simidi ve derine yerleştirilmiş göstergelerle sportif bir duruş sunan aracın kapı içlerinde sedan Mercedes modellerinde gözümüze çarpan kumanda elemanları görülebiliyor.

Yumuşak hatlara sahip olan orta konsolun iki yanında yuvarlak havalandırma ızgaraları bulunurken üst kısımda daha geniş ekran ve deri döşemeye sahip panel dikkat çekiyor. Aşağıya doğru inildikçe C Serisi’nde de kullanılan düğmeler ve Comand kumandası görülürken ön koltuklar arasına büyük bir kapaklı göz eklenmiş. Onur Koray