Toyota GT86 modelinin sedan versiyonu için planlar yapılmakta olduğu daha dün su yüzüne çıkmışken, hepimize “bu ne hız Theo” dedirten bir çabuklukla aracın tasarımlarını önümüze sundu Theophilus Chin bir kez daha!

Seri üretime sandığımızdan bile daha yakın olduğu öne sürülen aracın dört kapılı versiyonuna hayat veren Theophilus Chin, Toyota tasarımcılarına yine güzel bir proje ve fikir sunuyor. 2011 senesinde kırmızı bir sedan GT86 daha tasarlamış olan Chin, şimdi ise çalışmaları arasına siyah renkli bir kardeş ekliyor. Bu son tasarımıyla seri üretime daha da yakın bir görünüm çizen başarılı tasarımcı, Japon firması için yaratıcı bir ilham kaynağı görevi görmeye devam ediyor. Eğer Toyota araç için yeşil ışık yakarsa, dört kapılı GT86 modeli 100mm uzatılmış dingil aralığı ile büyük ihtimalle önümüzdeki senenin Mart ayında 2014 Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkacak.

Söylentilere göre araç standart olarak coupe modelinin 2.0 litrelik motoru ile sunulacak ancak opisyonel olarak Yaris Hybrid-R konseptinden transfer edilecek hibrid sisteme sahip modeli de tercih edilebilecek. Hibrit versiyonunun gücü 268 beygire kadar çıkarken F1 arabalarınınkine benzer KERS sistemi de araçta mevcut olacak.

Aracın galerilere adımını atabilmesi için 2015 senesinin sonunu beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Aracın fiyatlandırması ise çok küçük bir oynama ile aşağı yukarı coupe versiyonun fiyat aralığında olacak.