Türkiye’nin pek çok şehrinden yüzlerce modifiye otomobil Düzce’de buluşuyor. Düzce Belediyesi’nin Düzce Garaj Motor Sporları Derneği ile birlikte düzenlediği 2. Otomobil Güzellik Yarışması 27 Ekim Pazar günü Düzce Anıtpark’ta gerçekleştirilecek.

Düzce birbirinden renkli görüntülere sahne olmaya hazırlanıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek Otomobil Güzellik Yarışması’na, Türkiye genelinden 400 başvuru yapıldı. Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın da jüri üyesi olduğu yarışma otomobil tutkunları tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Yarışmaya seçilen 30 modifiye araç arasından halkoyu ve jürinin tercihleri ile birinci, ikinci ve üçüncü araç seçilecek. Yarışma dışındaki diğer araçlar ise sergi bölümünde yer alacak. 30 katılımcıya katılım belgesi, ilk üç sıralamasında yer alacak olan araçların sahiplerine kupa verilecek.

Birbirinden çarpıcı otomobiller 6 ilde oluşturulan buluşma noktalarında bir araya gelecek. Hafta sonu İstanbul, Sakarya, Yalova, Bursa, Bolu ve Zonguldak Ereğli’de renkli dakikalar yaşanacak.