Toyota, 2013 Tokyo Otomobil Fuarı’nda “sürdürülebilir gelecek” vizyonuyla tasarladığı 5 konsept otomobilin dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Toyota açıklamasına göre, Tokyo Otomobil Fuarı’nda  “Yeniden Eğlenceli Şürüş” sloganıyla fuardaki yerini alacak olan Toyota, yakıt hücreli hibrit araç FCV, eğlenceli otomobil FV2, JPN Taksi, Mini Van araçlardan Voxy ve Noah konseptlerini sergileyecek.

Otomobil tutkunlarına keyifli sürüşü garanti eden dünya prömiyerlerinin yanı sıra, Toyota hibrit spor otomobil Aqua G Spor, kişisel sürdürülebilir ulaşım için ideal çözüm Toyota i-Road ve Toyota’nın bol ödüllü spor otomobili GT86 modelinin bir yansıması olan FT-86 Open Konsept modellerini de beğenilere sunacak.

Çevreye sadece su buharı salarak Toyota’nın çevreci teknolojilere verdiği önemi bir kez daha ortaya koyan FCV Konsepti, Toyota’nın “Yeniden Eğlenceli Sürüş” felsefesini yansıtan FV2, Japon misafirperverliğini sunmak için geliştirilen JPN Taksi konsepti, ailelerin ihtiyaç duyduğu eğlenceli ferah bir iç mekan ile yakıt ekonomisi sunan Mini Van araçlardan Voxy ve Noah konseptleri Tokyo Otomobil Fuarı’nda otomobilseverlerin karşısına çıkacak.

Hibrit spor otomobil Aqua G Spor, kişisel sürdürülebilir ulaşım için ideal çözüm Toyota i-Road ve Toyota’nın bol ödüllü spor otomobili GT86 modelinin heyecan verici bir yansıması olan FT-86 Open Konsept modellerini de sergileyecek.

Toyota’nın spor konsepti olan 86 serisinin yakın gelecekteki heyecan verici yansıması olmaya hazırlanan FT-86 Open konsepti de fuarda gösterilecek. Toyota’nın önden “boxer” motorlu, arkadan itişli, kompakt 2+2 spor otomobili 86 serisinin “cabriolet” versiyonu olan FT-86 Open’in Japonya prömiyeri defuar için özel olarak kullanılan “flaş kırmızı” gövde rengi ile Tokyo Otomobil Fuarı’nda yapılacak.