Mercedes’in bu yıl yenilediği amiral gemisi S Serisi en güçlü versiyonuna kavuştu. S63 AMG’nin performans ve prestijini yeterli bulmayan müşteriler için üretilen Mercedes-Benz S65 AMG etkileyici performans verileri sunuyor.

Görünümü diğer S Serisi modellerinden çok farklı olmayan aracın ön tamponunda bulunan hava girişleri metal ızgaralarla donatılırken 20-inç çaplı jantlar, ön çamurluklar arkasında bulunan V12 Biturbo yazıları ve dört çıkışlı egzoz sistemi diğer farklılıklar.

İç mekanda AMG imzalı direksiyon simidi ve metal pedal seti gibi sportif dokunuşlarla gelen otomobilin asıl önceliği lüks! Panoramik cam tavan, 10 hoparlörlü ses sistemi, LED aydınlatma grubu, ambiyans ışıklandırması, Magic Body Control süspansiyon sistemi, elektrikli ön ve arka koltuklar, masaj fonksiyonlu koltuklar ve araç telefonu gibi donanımlar standart donanıma dahil edilmiş.

Daha dinamik bir süspansiyon sistemi ve güçlü frenlere sahip olan aracın opsiyonel olarak sunulan karbon seramik fren diskleri ön aksta 420 mm çaplı.

Kaputunun altında çift turbo beslemeli, 6.0 litre hacimli bir V12 motor bulunan S65 AMG toplam 630 beygir güç ve 1000 Nm tork üretiyor. 7-ileri vitesli otomatik şanzımanla donatılan arkadan itişli bu salon 0’dan 100 km/s hıza 4.3 saniyede ulaşırken maksimum hızı 250 km/s’te elektronik olarak sınırlandırılmış. Start/Stop sistemiyle donatılan ünite ortalama 11.9 litre/100 km yakıt tüketimine sahip.

Önümüzdeki Mart ayında yollara çıkacak 2014 Mercedes-Benz S65 AMG’nin Almanya fiyatı 232.050 Euro olarak açıklandı.