2007 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda konsept bir otomobil olarak sergilenen ve büyük ilgi gören Peugeot RCZ, 2,5 yıl kadar kısa bir süre sonra seri üretim bir model olarak pazara sunuldu.

Peugeot açıklamasına göre, ekipler araca tasarım ve teknoloji konusunda tüm bilgi birikimini aktardı ve Peugeot RCZ markanın yeni “Motion & Emotion” imzasını simgeleyen ilk model oldu. Bu sportif coupe model sade ancak kaslı tasarımı, üst segment kalitesi ve dinamizm sunan şasisi ile dikkati çekti.

Pazara sunulduğu günden bugüne kadar 55 bin adetlik satış rakamına ulaşan Peugeot RCZ şimdi 270 hp gücü ile ön plana çıkan Peugeot RCZ R versiyonunu sunuyor.

Peugeot Sport tarafından geliştirilen bu motor ile uyumlu olarak, Torsen kilitli diferansiyelle eşleşen özel yürüyen aksamı yüksek verimlilik düzeyi ile birlikte dinamik sürüş performansı vaat ediyor. Sportif araçların üst segmentini simgeleyen RCZ R Peugeot tarihinin en güçlü seri üretim modeli ünvanına sahip oldu.

Peugeot’nun 0-100 kilometreye 5,9 saniyede çıkan ve 250 km/s (elektronik olarak sınırlandırılmış) maksimum hıza sahip olan bu güçlü modeli RCZ R, 2014 yılının 2. çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.