Mercedes S Serisi ailesi markanın Detroit’te tanıttığı 2015 S600 ile genişlemeye devam ediyor. Yenilenen S Serisi’nin en prestijli versiyonu daha önce de olduğu gibi sade görünümünün altında yüksek güç ve lüks seviyesi sunuyor.

Dış görünümü eskiden olduğu gibi oldukça sade olan otomobilin büyük çaplı jantları, dörtlü egzoz çıkışları ve ön çamurlukların arkasında bulunan “V12” logoları kimliğini belli ederken LED farlar, Magic Body Control ve sürüş yardım paketi standart donanıma eklenmiş.

Sadece uzun aks mesafeli olarak sunulacak olan Mercedes S600’de kullanılan V12 motorun hacmi 6.0 litreye ulaşırken çift turbo besleme yardımıyla güç çıkışı 530 beygire, tork ise 830 Nm’ye ulaşmış. Start/Stop sistemiyle de donatılan otomobilin ortalama yakıt tüketim değeriyse 11.1 litreye düşürülmüş.

Mart ayında pazara sunulacak 2015 Mercedes S600’ün donanım listesinde markanın yeni geliştirdiği Magic Body Control , LED Intelligent Light System, Driving Assistance Plus paketi ve Collision Prevention Assist Plus gibi konfor ve güvenlik sistemleri yer alacak.