Temmuz ayında ABD’de %41’lik artış kaydeden Jeep, 52 aydır üst üste satışlarını artırma başarısı gösteriyor. Yeni Jeep Renegade ise yıl sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

Jeep markası, 2014 yılının Ocak-Temmuz döneminde elde ettiği satış rakamlarıyla yeni bir rekor daha kırarak, 7 aylık performansıyla, yıllık 1 milyon satış hedefine doğru ilerlediğini kanıtladı. Satışlarının yaklaşık %70’ını gerçekleştirdiği ABD’de, Temmuz ayında %41 artış kaydeden Jeep, 52 aydır üst üste satış rakamlarını artırma başarısını gösterdi. Jeep’teki en dikkat çekici büyüme, %11’lik artışla Yeni Cheroke’ye, %14’le ise Jeep Wrangler’a ait oldu. Jeep’in ulaştığı yüksek satış adetlerinde, Cherokee ve Jeep Renegade gibi yeni modellerin başarılı performansı etkili oldu.

2014 yılına iddialı giren ve satış adetleriyle başarısını kanıtlayan Jeep, Ağustos ayında orta SUV segmentindeki Yeni Cherokee ve yılın son çeyreğinde küçük SUV segmentinde Jeep Renegade modellerini piyasaya sunarak, Türkiye’deki satış adetlerini artırmayı hedefliyor.