İtalyan stili ve sportifliğin mükemmel birleşimi olan Alfa Romeo Giulietta 60. yılını, markanın yarışçı ruhunun gerçek bir ifadesi olan Quadrifoglio Verde versiyonuyla kutluyor. Güçlü bir kişiliğe sahip yeni Giulietta QV, Alfa Romeo’nun süper sporu 4C modelinde de kullanılan, yeni nesil Alfa TCT çift kuru kavramalı, 240 HP gücündeki doğrudan enjeksiyonlu 1750 cc turbo benzinli alüminyum blok motoruyla farkını ortaya koyuyor.

Gövde

Giulietta QV’nin gövdesinde, sinyal lambasının yanına panele yerleştirilmiş efsanevi “Quadrifoglio Verde” amblemi göze çarpıyor. Buna ek olarak, ayna kaplamalarının parlak antrasit boyası, ön ızgara, kapı kolları ve sis lambası çerçeveleri, Quadrifoglio Verde versiyonunun öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Yeni Giulietta’nın agresif görünüşü, özel geniş egzoz boruları ve kırmızı fren kaliperleri ile 320 mm’lik ön diskleri sabitleyen 4 pistonlu “by Brembo” fren sistemini öne çıkaran 17 ve 18 inçlik alaşımlı jantlarla vurgulanıyor.

Kabin

Giulietta QV’nin kabininde, İtalyan stilini en iyi şekilde temsil edebilmek adına detaylara özen gösterildi ve yüksek kalitede malzemeler seçildi. Siyah sportif tasarımın dikkat çektiği kabin, özel QV logolu başlıklı, Alcantara süslemeli sportif deri koltuklarla daha da zenginleştirildi. Yeni deri kaplamalı direksiyon simidinde kontrast beyaz veya kırmızı dikişler standart olarak sunuluyor. Vites kolu körüğü ve el freni körüğü, beyaz, yeşil veya kırmızı dikişli deriyle kaplanıyor. Alüminyum spor pedallar, QV logolu özel koruyucu levha, siyah tavan ve özel paspaslar, yeni versiyonun kabin özelliklerini tamamlıyor.

Motor ve şanzıman

Alfa Romeo’nun yeni süper spor modeli 4C’nin ardından, sınıfının en yüksek performanslı motoru artık yeni Giulietta QV versiyonunda da yerini alıyor. Yeni doğrudan enjeksiyonlu 1750 turbo benzin alüminyum blok motor, 5.750 devirde 240 HP güç üretirken, litre başına 137 HP ve 143 Nm ile kendi kategorisindeki kusursuz güç ve tork değerlerini sunuyor.

Giulietta QV’nin 240 HP’lik doğrudan enjeksiyonlu 1750 turbo benzinli motoru, yenilikçi bir alüminyum motor bloğu ve aracın sportif cazibesini artırmak için optimize edilmiş özel emiş ve egzoz sistemleriyle donatılıyor. Bunlara ek olarak, doğrudan yakıt enjeksiyonu, sürekli değişken çift supap zamanlaması, turboşarj ve turbo gecikmesini engelleyen devrimsel nitelikteki gaz çıkış kontrol sistemleri dâhil olmak üzere, araç en ileri teknik çözümleri bir araya getiriyor. Giulietta bu motoru sayesinde saatte 240 kilometrenin üzerinde bir hıza erişirken, sıfırdan 100 kilometreye ise sadece 6 saniyede ulaşıyor. QV versiyonu emisyon değerleri açısından Euro 6 standartlarını da karşılıyor ve 1750 cc 240HP TCT motoru 162 g/km’lik bir emisyon değeri sunuyor.

Donanım

Alfa Romeo QV, üstün performansı ve maksimum sürüş keyfinin yanında, benzersiz standart ekipmanlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 2014 model Alfa Romeo Giulietta’ya eklenen ve QV versiyonuyla daha da genişletilen birçok özellikle birlikte, 5 veya 6.5 inçlik dokunmatik ekrana sahip multimedya sistemi de standart olarak sunuluyor. Her iki ekranda Bluetooth arayüzü, Aux-in bağlantısı, USB portu ve sesli komut özelliği bulunuyor. 6,5 inçlik ekrana sahip sistemde ayrıca, 3D kuş bakışı haritaları olan bir uydu navigasyon sistemi, yenilikçi yol yönlendirme sistemi ve sesli komutlarla adres girmek için “One Step Voice Entry Destination” özelliği yer alıyor.