2015 BMW 2 Serisi Active Tourer ile BMW, premium kompakt sınıfında BMW’ye özgü dinamik özellikleri, kompakt boyutlarda (uzunluk: 4.342 milimetre, genişlik: 1.800 milimetre, yükseklik: 1.555 milimetre) geniş bir alan sunarak modern yaşamın giderek artan mobilite gereksinimleri için iyi bir yanıt oluşturuyor.

Gelişmiş bir önden çekişli sisteme sahip 1.5 litre motor, 136 bg ile standart 6 ileri otomatik şanzımanlı BMW 218i Active Tourer Eylül ayında tüm Avrupa ile aynı anda Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı Showroom’larında yerini alacak.

Dinamizm ve işlevsellik, klasik BMW tarzıyla bir araya getirildi

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer, marka kimliğiyle birlikte belirgin bir dinamizm duygusunu yansıtıyor. Bu duygu ön kısımdaki farklılık yaratan ikiz dairesel farlarla çevrelenen, hafifçe öne yatık BMW böbrek ızgaraları gibi markaya özgü özelliklerle harmanlanmış. Önden çekişli otomobillerde sıra dışı bir özellik olan kısa ön aks dışı mesafeler ve kısa arka aks dışı mesafelerle uzun aks aralığı, arka yan camlardaki Hofmeister kıvrımı ve L biçiminde stop lambalarına kadar klasik BMW stilini görmek mümkün.

Gelişmiş çok yönlülük ve işlevsellik

Kapasitesi 468 litreden 1.510 litreye yükseltilebilen çok yönlü bagaj ve 40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuk sırtlığı, bu modelin günlük kullanım özelliğini artırmak amacıyla standart olarak sunuluyor. Esneklik, arka bölümde diz boşluğunu artıran kayar arka koltuk veya gerektiğinde kapasitesi artırılabilen bagaj bölümü sayesinde daha da geliştirilmiş. Katlanabilir bagaj zemininin gizlediği saklama bölümü, çok işlevli ve kullanışlı alanıyla akıllı bir çözüm sunuyor. Bagaj bölümü büyük ve geniş açılan bagaj kapağı sayesinde olabilecek en kolay erişim olanağı sağlanıyor. Bu özellik, tek bir düğmeyle otomatik olarak açılıp kapanacak veya temassız hareketle kumanda edilecek biçimde opsiyonel olarak seçilebiliyor.

Üç veya dört silindirli, en son nesil motorlar

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer yeni nesil motorların bir bölümünü oluşturan güçlü, hafif ve yakıt açısından verimli üç ve dört silindirli motor seçenekleriyle sunuluyor. Enine yerleştirilen ve BMW TwinPower Turbo teknolojisinin yanı sıra kompakt bir tasarıma da sahip olan bu motorlar, aynı zamanda EU6 emisyon standartlarıyla da uyumlu.

Yeni üç silindirli en son teknoloji benzinli motor, Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda altı ileri otomotik şanzımanıyla BMW 218i Active Tourer ile sunuluyor (ortalama yakıt tüketimi: 5,3-5,1l/100km; ortalama CO2 emisyonu: 124-119gr/km). Yeni nesil motor, 1,5 litrelik bir hacimle, 136bg/100kW güç üretiyor.

Standart sekiz ileri Steptronic şanzımanlı BMW 225i Active Tourer (ortalama yakıt tüketimi: 6,0-5,8l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 139-135 g/km)[1] 4 silindirli 231bg/170kW gücü, 0’dan 100km/sa hıza 6,6 saniyede ulaşması ve 240km/sa’lik azami hızıyla kendi sınıfında dinamik performans açısından çıtayı yükseltiyor.

Önden çekişli otomobiller arasında bir BMW

Önde tek mafsallı yay bağlantılı bir aks ile arkada çok bağlantılı bir akstan oluşan yeni geliştirilmiş yürüyen aksam, çeviklik ve hassas yönlendirme özelliğini olağanüstü bir denge ve süspansiyon konforu ile bir araya getiriyor. 2015 BMW 2 Serisi Active Tourer’ın ön aksı, otomobile ideal sürüş dinamikleri ve son derece hassas bir direksiyon tepkisi kazandırıyor. Elektromekanik direksiyon ve sistemin işlevsel düzenlemeleri tork yönlendirmesine müdahale etmeden, olağanüstü bir sürüş hissi yaratmak üzere bir araya geliyor.

Kişisel müşteri gereksinimlerine yanıt vermek üzere tasarlanmış beş model tipi

BMW standart modele ek olarak 2015 BMW 2 Serisi Active Tourer’ı müşteri gereksinimlerine çok daha yakın iç, dış ve teknik özelliklere sahip 3 farklı donanım paketi ile de sunuyor.

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer’ın standart donanımı Bluetooth arayüzüne sahip hands-free telefon özellikli Professional Radyo, orta konsol üzerindeki kumanda ve 6,5 inç Kontrol Ekranı ile BMW iDrive kumanda sistemi, bir yağmur sezicisi ve otomatik far etkinleştirme, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve Akıllı Acil Durum Çağrı Sistemi gibi özelliklerden oluşuyor.

Sport Line ve Luxury Line paketleri aynı zamanda iki bölgeli otomatik klima kumandası, arkada Park Mesafe Kontrolü, ön sis farları, frenleme fonksiyonlu cruise control ve çok işlevli direksiyonu da içeriyor.

Sport Line modeli özel alaşım jantlar ve spor koltuklarla BMW 2 Serisi Active Tourer’ın dinamik karakterini vurguluyor. Parlak siyak böbrek ızgaralar, modele özgü hava girişleri ve arka rüzgârlık üzerindeki vurgulama çizgisi otomobilin duruşunu öne çıkarıyor. Görünümle uyum sağlama açısından egzoz çıkışı elektro kaplama siyah krom olarak sunuluyor.

Luxury Line modeli şıklık ve ayrıcalığı öne çıkarırken otomobile binmeden önce fark edeceğiniz hafif krom uygulamalarla ve içeri girildiğinde sürücü ve yolcuya ait ısıtmalı koltukların özel deri kaplamasıyla vurgulanıyor.

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer aynı zamanda 2014’ün sonunda M Sport özellikleriyle birlikte de sunulacak.

M aerodinamik özellikler paketi, Parlak Shadow Line kaplama, M Sport süspansiyon, 17 veya 18 inç M hafif alaşım jantlar, M deri direksiyon ve özel döşeme spor koltuklar gibi özellikleriyle M Sport modelinin lansmanı, akıllı dört çeker sistemi xDrive ile donatılmış modellerin aileye dahil edilmesiyle aynı zamanda gerçekleşiyor.

Gelişmiş güvenlik ve konfor için kusursuz bağlantı

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer’da bulunan güvenlik ve konfor standartları topluca BMW ConnectedDrive olarak bilinen teknoloji altyapısı ve çeşitli bilgi/eğlence özellikleriyle destekleniyor.

BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları akıllı telefon uygulamalarını otomobile taşır ve Acil Durum Çağrısı veya Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi gibi yenilikçi özelliklerin dahil edilmesini sağlıyor. Gerçek Zamanlı Trafik Bilgisi esnek sürelerle de satın alınabilir olacak. Kullanıcılar ayrıca BMW Apps üzerinden Facebook, Twitter, Aupeo!, Wikilocal, Lap Timer vb pek çok uygulamayı otomobilleri üzerinden kontrol edebilecekler. Bu yöntemle 2015 BMW 2 Serisi Active Tourer’ın işlevselliği kullanıcısı tarafından artırılabilir ve güncellenebilir olacak.

2015 BMW 2 Serisi Active Tourer, premium kompakt sınıfında sürüşle ilgili tüm bilgileri renkli olarak sürücünün görüş alanına yansıtan bir Head-Up Display ile sunulan ilk model. Bilgiler doğrudan ön cam yerine, direksiyon ve ön cam arasında uzanan bir ekrana yansıtılıyor. Bu durum sürücülerin gözlerini yoldan ayırmadan tüm temel bilgileri görebilmesini mümkün kılıyor.