Geçtiğimiz hafta 2015 Fabia’nın dış mekan fotoğraflarını yayınlayan Skoda, yeni modelin ilk iç mekan görselini de bugün paylaştı.

Yayınlanan fotoğrafa göre kabinin tipik Skoda çizgileri ile şekillendirildiği açıkça görülüyor. İç mekan uzunluğu selefine göre 8 mm artırılarak 1,674mm’ye ulaşan 2015 Skoda Fabia’da sunulan dirsek mesafesi önde 1,401mm (21mm daha uzun) arkada ise 1,386mm (2mm daha uzun).

Skoda, üçüncü nesil Fabia’nın sınıfının en büyük bagaj hacmine sahip olacağını söylüyor. Aracın bagaj hacmi için verilen değer 330 litre yani selefine göre 15 litre daha fazla. Ancak aracın arka koltukları katlanabiliyor ve koltukların katlanmasıyla bagaj hacmi 1150 litreye kadar çıkıyor. Aracın yükleme alanı da 960mm genişliğinde, bu da yükleme/ boşaltma işlemlerini kolaylaştırıyor.

Buz kazıyabilen yakıt kapağı ve on yedi ”Simply Clever” özelliğinin yanı sıra araçta ilk kez MirrorLink teknolojisi de standart olarak sunulacak. Bu sistem sürücülerin telefonlarını araçtaki ekran üzerinden USB kablosu yardımıyla kullanımını sağlıyor.

2015 Skoda Fabia’nın dünya prömiyeri Ekim ayında düzenlenecek 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.