Kia’nın en büyük aracının yeni versiyonunun yanında, 2014 Paris Otomobil Fuarı ayrıca markanın global olarak en çok satan aracının yeni dönemini de simgeliyor; yenilenen Kia Rio. Kia, 2013 yılında dünya çapında 471.000 adet Rio sattı ve B-segmentinde yer alan bu araç ile geçen yılki 56.821 adetlik satışıyla markanın Avrupa’daki en çok satan üç modelinden biri oldu.

Yenilenmiş Kia Rio, müşterilerin çok beğendiği temel özelliklerini korurken hafif görsel bir makyajla yeni bir dış ve iç görünüme kavuşuyor.

Yenilenen Rio’da yeni tasarlanan ön tampon ve sis farları yer alıyor ve ayrıca markanın simgesi “kaplan burnu” tasarımlı ön ızgaranın yenilenmiş bir versiyonu bulunuyor. 15, 16 ve 17 inç çapında sunulan üç yeni alaşım jant tasarımı Rio’nun profilini tazeliyor ve yeni bir arka tampon da dış makyajın tamamlayıcısı oluyor.

Geliştirilen Rio, Avrupa pazarına verimli, güçleri 70 PS ile 109 PS arasında değişen dört farklı motorla sunulacak ve ön tekerlekten çekişli olarak beş ya da altı vitesli düz ya da dört vitesli otomatik şanzımana sahip olacak. Yenilenen Rio ailesindeki tüm motorlar KIA’nın yakıt tüketimini azaltan ikinci nesil Start/Stop (ISG) teknolojileriyle sunuluyor.

Kia Rio hatchback Avrupa için KIA’nın Kore’deki Sohari fabrikasında üretiliyor. Yenilenen KIA Rio’nun Avrupa’da 2015’in ilk çeyreğinde pazara sunulması bekleniyor.