2015 Opel Corsa, yeni nesil üç silindirli 1.0 litrelik motor ve altı ileri manuel şanzıman seçeneği ile sunulacak. Tamamı alüminyum Ecotec motor, 115 beygir güç ve 170 Nm. tork üretiyor.

Kompakt sınıfın başarılı temsilcisi Corsa yeni nesil 1.0 litrelik motoru, yeni şanzımanı, yeni şasisi ve akıllı iletişim sistemleri ile çıtayı yükseltiyor.

2015 Opel Corsa’nın kaputu altında görev yapan yeni 1.0 litrelik üç silindirli Doğrudan Püskürtmeli Turbo motor, Euro 6 emisyon standartlarına uygun. 90 ve 115 olmak üzere iki farklı beygir seçeneğine sahip.

2015 Opel Corsa’nın daha geniş öz ızgarası, çıkıntılı arka lambaları, güçlü omuz çizgisi ile 4. nesline göre daha iddialı bir hava kazandırıyor. 2015 Opel Corsa’da ilk defa mevcut olan çift-xenon farların yanında, “Opel Eye Ön Kamera” , “Trafik İşareti Algılama Sistemi”, “Şerit Takip Uyarıcısı”, “Çarpışma Uyarıcısı” yeni güvenlik sistemlerine yer verilecek. Şehir içi kullanımda direksiyonu yumuşatmaya yarayan City butonu da bulunuyor. “Geri Görüş Kamerası”, “Yağmur Sensörü”, “Uzun Far Asistanı”, “Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası” ve “Renkli iç döşeme” opsiyon olarak sunulacak.

MirrorLink teknolojisi sayesinde, IntelliLink sistemindeki tüm fonksiyonlar akıllı telefonlarla kullanılabiliyor. Bu aynı zamanda 2015 Opel Corsa’da bilgi-eğlence sistemi üzerinden erişilebilecek uygulamaların sayısını da artırıyor.

32 yılda Avrupa genelinde 12 milyon adet satılan Corsa, yılda ortalama 370 bin adet üretiliyor. Yeni Corsa’lar bu yılın sonunda Eisenach ve Zaragoza’daki montaj hatlarından inecek.