Dacia’nın kompakt Sandero modelinin özel seri Black Touch versiyonu, çarpıcı ayrıntıları ve yüksek ekipman seviyesine sahip. Sandero Black Touch yeni 15-inçlik koyu metal jantlarla, inci siyahı aynaları ve gövdedeki detayları ile göze çarpıyor.

Özel seri Sandero Black Touch’ın iç mekanı inci siyahı kabin detayları ile dikkat çekiyor.

Sandero Black Touch’ın standart ekipmanları arasında dokunmatik ekranlı MEDIA NAV multimedya ve navigasyon sistemiyle birlikte hız sınırlayıcılı ve özel iklim sistemi de sunuluyor.

Özel seri Sandero Black Touch modelinde üç motor seçeneği bulunuyor (iki benzinli ve bir dizel).

Duster serisinin geçen sonbaharda yenilenmesinin ve 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Aventure versiyonun ardından Dacia, 4×2 veya 4×4 olarak özel seri Duster Air’i müşterilerinin beğenisine sunuyor. Duster Air versiyonu, ilhamını havacılık ve pilotların dünyasından alıyor.

‘Imperial’ sarısı ayna çerçeveleri ayrıca bagajda, yanlarda ve bagaj kapısındaki grafik, araca şık ve heyecan dolu bir hava katıyor. Otomobilin sahip olduğu bu görünüm, 16-inçlik koyu metal alaşımlı jantlar, saten görünümlü krom kapı eşikleri, renkli arka camları ve krom egzoz borusu çıkışı ile daha da vurgulanıyor.

Aracın iç mekanında motifler ve göze çarpan dikişlerle bezenmiş döşeme, orta konsol çerçevesi, kapı kolları ve direksiyon simidi gibi noktalarda siyah detaylar gibi özellikler yer alıyor.

Özel seri Duster Air benzinli ve dizel olarak pazara sunuluyor olacak. Otomobilin benzinli versiyonu TCe 125 motoru ile donatılırken, dizel versiyonunda ise iki veya dört çekişli vites kutusu ile sunulan dCi 110 motoru bulunuyor.

Özel Seri Dacia Sandero Black Touch: €10,450’den başlayan fiyatlarla ekstra stil ve daha fazla ekipman.

Özel Seri Dacia Duster Air: iki tekerlekten çekişli versiyonu için 16,200€’dan başlayan fiyatlarla üst düzey stil ve karakter (4×4 versiyonu: 18,900€).

Bu iki özel seri otomobil için Dacia’nın Fransa’daki yetkili satıcıları 2 Ekim’den itibaren sipariş almaya başlayacak.

Tüm Dacia modellerinde olduğu gibi Sandero Black Touch ve Duster Air de üç yıl /100.000km garanti ile sunulacak.